Fotowoltaika zintegrowana z budynkami. Przykłady realizacji w Polsce

Fotowoltaika zintegrowana z budynkami. Przykłady realizacji w Polsce
Fot. Solsum

Prezentujemy sposoby na stylową integrację fotowoltaiki z budownictwem, osiąganą z wykorzystaniem BIPV (Building Integrated Photovoltaics), w technologiach glass-glass, bezramkowej oraz „Integration”.

Technologia glass-glass

Moduły w technologii glass-glass z podwójną szybą bez folii EVA zapewniają przepuszczalność światła – dzięki czemu idealnie nadają się do zadaszenia tarasów, carportów czy ogrodowych patio. Ta technologia też bardzo dobrze sprawdzi się w konstrukcjach naziemnych, gdzie dzięki efektowi albedo i małej powierzchni działki możemy osiągnąć nawet do 30 proc. wyższe uzyski energii z tej samej zainstalowanej mocy.

REKLAMA

Zalety modułów SOLSUM w technologii glass-glass:

  • 30 proc. wyższy uzysk energii dzięki efektowi albedo,
  • Technologia PERC,
  • 30 lat gwarancji wydajności,
  • Idealne rozwiązania w przypadku zadaszeń stacji ładowania samochodów elektrycznych,
  • Produkcja w Niemczech,
  • Możliwość wykonania zadaszenia jako szczelne pokrycie dachowe,
  • Zwiększona wytrzymałość na śnieg i wiatr dzięki podwójnej szybie,
  • Atrakcyjny wygląd,
  • Technologia monokrystaliczna,
  • Przepuszczalność światła.

Technologia bezramkowa

Panele BIPV bezramkowe są przeznaczone do zastosowania jako elementy elewacji, zadaszenia obiektów przemysłowych, fasad budynków czy balustrad. Zawierają ogniwa monokrystaliczne, również w technologii PERC. Wytrzymują wysokie obciążenie śniegiem i wiatrem do 7200 Pa.

Technologia „Integration”

Moduły fotowoltaiczne BIPV Integration pozwalają zastąpić tradycyjne pokrycie dachowe fotowoltaiką, zapewniając 100 proc. szczelności, produkcję energii, a jednocześnie niższe koszty wykonania dachu. Tego typu moduły nadają się dla zastosowań domowych, obiektów letniskowych, a także obiektów firmowych. Moc pojedynczego modułu wynosi od 190 Wp do 290 Wp. Sprawność przekracza 17 proc.

W pełni zintegrowany system został specjalnie zaprojektowany dla osób, które są na etapie wyboru rodzaju pokrycia, będą wymieniać istniejące pokrycie lub chcą zadaszyć taras, budynek gospodarczy, wiatę czy carport.

REKLAMA

SOLSUM Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji, posiadając doświadczenie w projektowaniu i wykonawstwie rozwiązań BIPV oraz pełną gamę rozwiązań zintegrowanych z budownictwem od małych domów po duże projekty.

Do współpracy zapraszamy projektantów, deweloperów, właścicieli domów, jednostki samorządowe, planujących budowę/modernizację domów, budynków gospodarczych i inwestorów.

Technologię BIPV i sposób montażu prezentujemy także w kursach Akademii SOLSUM. Zapraszamy także do obejrzenia realizacji technologii BIPV po wcześniejszym umówieniu.

Kontakt: solsum.pl

artykuł sponsorowany