Szansa dla SolarWorld

Szansa dla SolarWorld
Foto. SolarWorld

Największy producent modułów fotowoltaicznych w Europie, który kilka miesięcy temu ogłosił niewypłacalność, poinformował, że jest bliski pozyskania inwestora, dzięki któremu będzie mógł kontynuować działalność.

Niemiecka firma podała, że jest bliska pozyskania funduszy od grupy inwestorów, dzięki którym możliwe będzie kontynowanie produkcji w fabrykach w Arnstadt i Freiburgu k. Drezna po tym, jak wygaśnie dotychczasowy program osłonowy, który wdrożył rząd federalny.

Po ogłoszeniu upadłości niemiecki rząd zapewnił pracownikom SolarWorld wynagrodzenia w okresie do trzech miesięcy. Berlin przestanie wypłacać środki z końcem tego miesiąca.

REKLAMA

Kolejne fundusze SolarWorld ma pozyskać od konsorcjum inwestorów, z którymi rozmawia wyznaczony przez sąd w Bonn administrator procesu restrukturyzacyjnego Horst Piepenburg.

REKLAMA

Nowy właściciel fabryk w Arnstadt i Freibergu może jednak zmniejszyć w nich zatrudnienie do 450 osób.

Jeszcze w ubiegłym roku SolarWorld zatrudniał 3,3 tys. pracowników, a na początku maja br. jeszcze 2,2 tys. 

Niedawno sądowy administrator niemieckiej firmy zasygnalizował dalszą redukcję etatów. – W ten sposób będziemy mogli utrzymać podstawy do pozyskania inwestora i sprzedaży aktywów w interesie wierzycieli, jak również zabezpieczyć perspektywy fotowoltaiki w Niemczech – komentował Piepenburg.

red. gramwzielone.pl