KENO największym dystrybutorem modułów PV Sharp w Polsce

KENO największym dystrybutorem modułów PV Sharp w Polsce
Fot. KENO

Sharp Corporation to koncern założony w 1912 r w Tokio. Główne obszary działalności firmy to m.in. sprzęt elektroniczny, robotyka i automatyka, ochrona zdrowia oraz energetyka. Firma Sharp jest jednym z największych pionierów rozwiązań fotowoltaicznych. W 1959 roku rozpoczęła rozwój ogniw, a w roku 1963 ich masową produkcję. Z branżą fotowoltaiczną Sharp jest nieprzerwanie związany od ponad 55 lat.

Łączna sprzedaż modułów fotowoltaicznych przez firmę Sharp przekroczyła w minionym 2017 roku aż 12,4 GW (moc zainstalowana).

Dzięki bogatemu portfolio produktów PV, przeznaczonych do różnych typów inwestycji, dywersyfikacji linii produkcyjnych, stabilności finansowej, własnemu działowi badań i rozwoju, Sharp od wielu lat zaliczany jest do producentów Tier1 w rankingu firmy Bloomberg.

REKLAMA

Od kwietnia 2018 roku firma Sharp wytypowała wyłącznego dystrybutora na Polskę modułów polikrystalicznych ND-RB275 oraz monokrystalicznych NU-SC360. Została nim firma KENO, która w przeciągu ostatnich kilku lat, dzięki intensywnej pracy i zaangażowaniu pracowników, wyrosła na lidera na polskim rynku fotowoltaicznym.

Dzięki nowo wybudowanej hali magazynowej, KENO ma możliwość utrzymywania dużych stanów i zaopatrywania klientów w zestawy PV pod gminne przetargi, obejmujące niejednokrotnie po kilkadziesiąt instalacji jednocześnie.

Dlaczego firma KENO?

Z firmą KENO związani jesteśmy od ponad 3 lat i z radością obserwujemy jej rozwój, a także gwałtowny wzrost sprzedaży naszych produktów (w 2017 roku było to ponad 7,5MW). W dużej mierze jest to zasługą bardzo zgranego zespołu, błyskawicznie reagującego na zmiany i potrzeby rynkowe. KENO jako jedna z nielicznych firm w Polsce w doskonały sposób opanowała umiejętność prognozowania zapotrzebowania i dlatego jesteśmy pewni, że ściślejsza współpraca pomiędzy Sharp i  KENO, zagwarantuje wszystkim klientom KENO bezproblemową dostępność oraz szybki czas realizacji zamówień na jedne z najpopularniejszych modułów na rynku – odpowiada Janusz Sobek, Sales Manager CEE w firmie Sharp.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc modułu, Sharp może zaproponować moduły monokrystaliczne NU-RD300 oraz atrakcyjne cenowo moduły monokrystaliczne o wysokiej mocy NU-SC360, idealne do rozwiązań projektowych. W tym roku do sprzedaży zostaną również wprowadzone moduły w technologii back contact NQR258H o sprawności sięgającej aż 20 proc.

REKLAMA

Dlaczego klienci firmy KENO coraz chętniej sięgają po moduły Sharp?

Ciągłość dostaw, a co za tym idzie bardzo dobra dostępność modułów na rynku polskim oraz optymalny stosunek jakości do ceny, sprawiają, że moduły fotowoltaiczne Sharp są obecnie jednymi z najpopularniejszych dostępnych na rynku. W wielu przypadkach decydującym dla klienta argumentem jest marka modułu. Klienci nie chcą inwestować w tak zwane produkty „no name”, które mają wątpliwe gwarancje w razie ewentualnych awarii. Firma Sharp jest jednak klientom dobrze znana, szczególnie ze sprzętów RTV czy AGD – odpowiada prezes firmy KENO, Paweł Grzegorczyk.

Kontakt

www.keno-energy.com

Platforma B2B: www.wycena.keno-energy.com

e-mail: biuro@keno-energy.com

tel. 32 230 25 71


artykuł sponsorowany