Columbus zatrzymał się w drodze na GPW

Columbus zatrzymał się w drodze na GPW
Fot. Columbus Energy

W piątek pierwsza polska firma, która skupia się na sprzedaży instalacji fotowoltaicznych i która miała być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, poinformowała o złożeniu wniosku o zawieszenie prospektu emisyjnego. Jednocześnie Columbus Energy zasygnalizował pozyskania inwestora.

Columbus Energy to spółka, której podstawową działalnością jest montaż małych instalacji fotowoltaicznych, realizowany m.in. w modelu abonamentowym. Dotychczas firma budowała swoje portfolio klientów, wspomagając się środkami pozyskiwanymi z giełdy New Connect czy emisji obligacji.

W tym roku Columbus zapowiedział przeniesienie notowań na Giełdę Papierów Wartościowych i złożył w tym celu stosowny wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego.

REKLAMA

Teraz ta spółka informuje, że w ostatnim dniu sierpnia złożyła do KNF wniosek o zawieszenie postępowania administracyjnego w przedmiocie zatwierdzenia prospektu emisyjnego.

Jak wylicza Columbus, taki wniosek został złożony z uwagi na konieczne zmiany w treści prospektu, planowane scalenie akcji, zamiar doprowadzenia do dematerializacji i wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji, które obecnie nie są notowane na tym rynku, a także z uwagi na możliwość wejścia do spółki potencjalnego inwestora, co jest związane z prowadzeniem procesu due diligence.

Spółka podaje jednocześnie, że zmieniona wersja prospektu emisyjnego zostanie przekazana do Komisji Nadzoru Finansowego w przyszłym roku, co ma nastąpić niezwłocznie po sporządzeniu sprawozdania finansowego za obecny rok.

W drugim kwartale 2018 r.  Columbus wypracował przychody netto rzędu 11,676 mln zł wobec przychodów na poziomie 9,116 mln zł we wcześniejszym kwartale oraz wobec przychodów 9,01 mln zł w drugim kwartale 2017 r.

Zysk netto firmy w minionym kwartale wyniósł 1,256 mln zł wobec zysk netto na poziomie 257 tys. zł odnotowanego w pierwszym kwartale br. oraz wobec zysku 1,77 mln zł za drugi kwartał ubiegłego roku.

REKLAMA

W całym ubiegłym roku Columbus wypracował przychody na poziomie 30,16 mln zł w stosunku do przychodów 8,3 mln zł za rok 2016. W ubiegłym roku spółka odnotowała zysk netto wynoszący 1,29 mln zł wobec straty netto na poziomie 174 tys. zł w roku 2016.

Columbus zapewnia, że miesięcznie montuje instalacje fotowoltaiczne o mocy ok. 1 MWp, a w ubiegłym miesiącu powinna osiągnąć liczbę 600 zakontraktowanych klientów.

Jak wcześniej informował portal Gramwzielone.pl Artur Górski z Columbus Energy, w ubiegłym roku spółka zamontowała 1343 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 5,73 MWp. Całkowita moc zamontowanych przez spółkę instalacji do końca ub.r. wyniosła 7,25 MWp.

W ramach swojej strategii spółka przyjęła cel montażu do 2020 roku 34 tys. instalacji fotowoltaicznych, a do 2022 r. ponad 60 tys. instalacji fotowoltaicznych. Taka skala instalacji ma pozwolić na generowanie od 2020 r. zysku netto w wysokości 70 mln zł rocznie.

– Cel, jaki chcemy osiągnąć, czyli 10 tys. instalacji w jednym roku, jest możliwy już w 2020 roku. Rynek jest ogromny, bo 1 milion domów chce mieć instalację fotowoltaiczną – komentował ostatnio Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.