"pv magazine": fotowoltaika w Polsce może mieć pod górkę

"pv magazine": fotowoltaika w Polsce może mieć pod górkę
kateausburn, flickr cc-by-2.0

{więcej}Czołowy magazyn branży fotowoltaicznej „pv magazine” skomentował najnowsze założenia systemu wsparcia dla energetyki odnawialnej w Polsce pod kątem szans na rozwój polskiego sektora fotowoltaicznego. 

„pv magazine” ocenia, że ogłoszone w ubiegłym tygodniu przez polski rząd założenia systemu wsparcia dla fotowoltaiki wyglądają źle i że w przypadku ich wprowadzenia, fotowoltaika w Polsce może mieć „pod górkę”. 

REKLAMA

– Deweloperzy farm fotowoltaicznych i firmy z branży PV z dojrzałych, europejskich rynków patrzyli na Polskę jako na rynek mający duży potencjał rozwoju – podkreśla „pv magazine”, dodając, że warunki gry dla rynku PV w naszym kraju mogą być gorsze, niż mógły wskazywać wcześniejszy projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. 

REKLAMA

– Według proponowanych regulacji, fotowoltaika będzie musiała konkurować z innymi technologiami OZE jak wiatr czy biogaz wyłącznie ceną – dodaje „pv magazine”. 

– Bazująca na węglu i potrzebująca rozbudowy potencjału OZE zgodnie z wymogami europejskiego prawa, Polska była przez długi okres uważana za rynek posiadający duży potencjał rozwoju [dla PV]. Jednak szukający oszczędności polski rząd postanowił wprowadzić najtańszą opcję rozwoju OZE, prawdopodobnie zostawiając fotowoltaikę na lodzie – komentuje „pv magazine”. 
gramwzielone.pl