
Największy producent mikroinwerterów szykuje zwolnienia
Amerykańska firma Enphase Energy będąca liderem w produkcji mikroinwerterów fotowoltaicznych poinofmowała o planach zwolnień w celu redukcji kosztów...
Amerykańska firma Enphase Energy będąca liderem w produkcji mikroinwerterów fotowoltaicznych poinofmowała o planach zwolnień w celu redukcji kosztów...
Niemiecki instytut ZSW może pochwalić się kolejnym sukcesem w pracach nad cienkowarstwowymi ogniwami i modułami fotowoltaicznymi...
Chiński inwestor przejmie sześć farm fotowoltaicznych, które znajdują się w Wielkiej Brytanii...
EU ProSun, organizacja reprezentująca europejskich producentów działających na rynku solarnym, wezwała do wzmocnienia restrykcji w zakresie importu chińskich modułów fotowoltaicznych na teren Unii Europejskiej.
San Francisco dołącza do innych amerykańskich miast, które wprowadziły obowiązek montażu dachowych instalacji fotowoltaicznych lub zadeklarowały przejście na zieloną energię.
Siedem szkół w woj. lubuskim w połowie 2014 r. otrzymało od Fundacji Greenpeace Polska elektrownie słoneczne. Teraz te instalacje podłączono do sieci, umożliwiając oszczędzanie również na nadwyżkach niewykorzystywanej dotąd energii, która teraz może trafić do sieci.
Wydawałoby się, że farmy fotowoltaiczne są najmniej „inwazyjnym” rodzajem inwestycji w OZE, która nie powinna wzbudzać niechęci lokalnych społeczności...
Do tej pory czołowe koncerny technologiczne, które zapowiadają przejście na zieloną energię, stosowały praktykę zawierania wieloletnich umów na zakupu energii z elektrowni OZE należących do zewnętrznych firm. Dalej idzie Apple, który sam staje się producentem i sprzedawcą zielonej energii.
Od połowy września do końca 2016 r. lub do wyczerpania liczby instalacji obowiązuje program „Dotacja norweska”, w którym można otrzymać wsparcie finansowe do montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.
W Indiach uruchomiono ogromną farmę fotowoltaiczną o mocy 648 MW. To największa tego typu inwestycja na świecie. Kosztowała około 679 mln USD (45,5 mld INR).
Niemiecka firma Heliatek, która specjalizuje się w produkcji organicznych ogniw fotowoltaicznych, zebrała nowe fundusze w kolejnej rundzie finansowania. W Heliatek zainwestowały m.in. czołowe europejskie koncerny energetyczne.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że analizują możliwość montażu paneli fotowoltaicznych w ekranach akustycznych obok linii kolejowych. To szansa na dodatkowe źródła energii do oświetlenia przejść pod torami lub zasilania urządzeń...
Mało znana na globalnym rynku fotowoltaicznym japońska firma Kaneka poinformowała o osiągnięciu rekordu sprawności krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego, znacząco poprawiając dotychczasowy, najlepszy wynik w branży.
Niemiecki producent ogniw i modułów fotowoltaicznych SolarWorld zapowiedział zwolnienie w ostatnim kwartale tego roku 500 pracowników tymczasowych. Zwolnienia nie dotkną pracowników zatrudnionych na stałych etatach.
Już pierwsze dni 2016 roku były dla wszystkich zainteresowanych dużym zaskoczeniem – mieliśmy obudzić się w nowej rzeczywistości, wyznaczanej przez ustawę o odnawialnych źródłach energii z 20 lutego 2015 r., z systemem aukcyjnym i taryfami gwarantowanymi...