Pierwsze efekty solarnej oferty IKEA

Pierwsze efekty solarnej oferty IKEA
Fot. Sam Greenhalgh, flickr cc

Pod koniec kwietnia br. IKEA uruchomiła w Polsce sprzedaż domowych instalacji fotowoltaicznych. Jakie są pierwsze efekty?

IKEA zdecydowała się na uruchomienie sprzedaży domowych instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju – jako czwartym na świecie po Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Holandii.

Oferta realizowana przez szwedzki koncern we współpracy z firmą Geo Solar zakłada montaż instalacji z wykorzystaniem modułów fotowoltaicznych marki Canadian Solar w dwóch wariantach, tradycyjnym i z czarną ramą – w obu przypadkach o mocy 280 Wp, a także z wykorzystaniem falowników należącej do SMA marki Zeversolar lub izraelskiego producenta SolarEdge oraz konstrukcjami mocującymi polskiej firmy Baks.

REKLAMA

Na moduły fotowoltaiczne ma przysługiwać 10-letnia gwarancja produktowa oraz 25-letnia gwarancja na zachowanie 80 proc. uzysku energii. Gwarancja produktowa na falowniki Zevesolar wynosi 10 lat, a SolarEdge – 12 lat. Gwarancja na konstrukcję wynosi 10 lat, a na montaż 5 lat.

Więcej o kosztach i warunkach instalacji oferowanych w sklepach IKEA w artykule: Szczegóły oferty Geo Solar dla klientów Ikei. Instalacje średnio za 4,5 tys. zł/kWp.

REKLAMA

Jakie są dotychczasowe efekty solarnej oferty wdrożonej w sklepach IKEA półtora miesiąca temu?

Karol Gobczyński, Climate & Energy Manager w szwedzkim koncernie, w wypowiedzi dla portalu Gramwzielone.pl informuje, że IKEA opracowuje blisko tysiąc zapytań od zainteresowanych osób, a w pierwszym miesiącu przeprowadzono 10 instalacji i ustalone są terminy montażu kilkudziesięciu kolejnych systemów PV.

Przedstawiciel IKEA zaznacza, że proces zakupu i montażu domowej instalacji fotowoltaicznej trwa nawet do dwóch miesięcy.

Wywiad z Karolem Gobczyńskim z IKEA Group zostanie opublikowany na portalu Gramwzielone.pl w tym tygodniu. 

red. gramwzielone.pl