
Jordania: rekordowo niskie stawki za energię w aukcji dla PV
Podczas drugiej aukcji dla deweloperów zamierzających budować naziemne farmy fotowoltaiczne w Jordanii jej zwycięzcy zaoferowali rekordowo niskie taryfy za energię.
Podczas drugiej aukcji dla deweloperów zamierzających budować naziemne farmy fotowoltaiczne w Jordanii jej zwycięzcy zaoferowali rekordowo niskie taryfy za energię.
Koreański potentat Hanwha Group ogłosił plan, dzięki któremu mała wyspa Jukdo w Korei Południowej będzie zasilana całkowicie energią produkowaną z fotowoltaiki. Rozwój rodzimego przemysłu PV w Korei Płd. jest realizowany przy silnym wsparciu tamtejszych władz.
Już we wtorek w Poznaniu rozpoczną się najważniejsze targi OZE w Polsce- GreenPower. Jednym z większych wystawców tego wydarzenia będzie firma Projekt Solartechnik, która z tej okazji przygotowała specjalne rabaty, konkursy i inne atrakcje dla odwiedzających jej stanowisko klientów i dystrybutorów.
Prezentujemy interpretację otrzymaną od Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w kwestii kwalifikacji farmy fotowoltaicznej i jej komponentów jako budowli.
W ubiegłym roku na całym świecie zainstalowano około 45 GW systemów fotowoltaicznych, podczas gdy w 2013 r. – ok. 38 GW. Mimo to, w 2014 r. producenci inwerterów zanotowali mniejsze przychody niż w roku 2013, co pokazuje rosnące znaczenie rynku chińskiego, na którym oferowane są tańsze inwertery.
W Grodzisku koło Gołdapi powstała naziemna farma fotowoltaiczna, w której wykorzystano monokrystaliczne panele fotowoltaiczne wzbogacane galem marki Znshine Solar, które dostarczyła firma Solar PV ze Starogardu Gdańskiego.
W tym miesiącu rusza produkcja energii na farmie fotowoltaicznej w Długim Kącie, w położonej w powiecie biłgorajskim gminie Józefów. Inwestycja powstaje dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego.
W ciągu kolejnych pięciu lat w Polsce może powstać nawet 100 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy do 800 MW. To 30-krotnie więcej niż obecnie, ale wciąż znacznie mniej niż w Niemczech, gdzie już teraz moc instalacji pozyskujących energię ze słońca wynosi 33 tys. MW...
Yingli Green Energy, notowany na amerykańskiej giełdzie, czołowy producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, poinformował o dużym zadłużeniu, które może mu utrudnić pozyskiwanie finansowania i dalszy rozwój swojego biznesu.
Wśród producentów paneli fotowoltaicznych rośnie zainteresowanie technologią PERC umożliwiającą produkcję wydajniejszych modułów fotowoltaicznych. Ten trend potwierdza ostatnie zamówienie dla szwajcarskiej firmy Meyer Burger.
W katowickim Euro-Centrum Parku Naukowo-Technologicznym powstanie jedna z najbardziej zaawansowanych badawczych instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Jest ona realizowana w ramach innowacyjnego projektu budowy demonstracyjnej instalacji PV i stanowi element Laboratorium Inteligentnych Sieci Energetycznych...
W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych zainstalowano 6,2 GW systemów fotowoltaicznych, czyli o 30% więcej niż w roku 2013. W tym roku, według amerykańskiego stowarzyszenia branży solarnej Solar Energy Industries Association (SEIA), wzrost potencjału PV w USA może być jeszcze wyższy.
Zapraszamy do udziału w XXIII edycji szkolenia w Akademii SOLSUM – Kursu dla instalatorów instalacji fotowoltaicznych, który odbędzie się w dniach 27-29 maja br. w Piwnicznej-Zdroju.
Japoński potentat zapowiedział, że zainwestuje 9,5 mld jenów (ok. 79 mln dol.) w rozbudowę linii do produkcji paneli fotowoltaicznych w wysokosprawnej technologii HIT. Docelowo jego produkcja paneli fotowoltaicznych ma osiągnąć potencjał 1 GW.
Firma konsultingowa IHS przedstawiła wyniki badania poświęconego globalnemu rynkowi instalacji fotowoltaicznych na tzw. trackerach. Rynek systemów fotowoltaicznych na systemach podążających za sSłońcem to w dalszym ciągu nisza, jednak – jak pokazuje IHS – w ostatnim roku zanotował duży wzrost.