Pierwsze w Polsce studia z zakresu morskiej energetyki wiatrowej

Pierwsze w Polsce studia z zakresu morskiej energetyki wiatrowej
Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych poświęcony morskiej energetyce wiatrowej. W projekt zaangażowało się Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Podyplomowe studia na Politechnice Gdańskiej potrwają dwa semestry, a ich wykładowcami będą specjaliści z gdańskiej uczelni oraz firm z sektora energetyki wiatrowej.

Oprócz wiedzy związanej z projektowaniem i eksploatacją morskich farm wiatrowych, tematyka studiów obejmie także prawne aspekty inwestycji w offshore. Pierwsza grupa słuchaczy będzie liczyć około 40 osób.

REKLAMA

Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest ukończenie studiów magisterskich, inżynierskich lub licencjackich, niekoniecznie politechnicznych. Dokumenty aplikacyjne należy złożyć do 15 września br. Pierwszy zjazd planowany jest na drugi weekend października.

REKLAMA

W organizację studiów zaangażowało się Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej.

 Przed nami najpewniej kilkunastoletni okres olbrzymich inwestycji w morskie farmy wiatrowe, który wymaga przygotowania kadr do tworzenia i obsługi tego typu obiektów. Uruchomione na PG studia podyplomowe są pierwszym krokiem do zapewnienia branży niezbędnych specjalistów – komentuje  Mariusz Witoński, prezes PTMEW.

– Mam nadzieję, że nowe studia odniosą podobny sukces, co uruchomiona kilka lat temu specjalizacja Inżynieria ropy i gazu. Osoby z certyfikatem jej ukończenia są poszukiwane na przykład przez firmy z norweskiego sektora wydobywczego – dodaje prof. Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechnik Gdańskiej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.