Nowa elektrownia wiatrowa VENSYS 1 MW – dostosowana do systemu aukcyjnego w Polsce

Nowa elektrownia wiatrowa VENSYS 1 MW – dostosowana do systemu aukcyjnego w Polsce
Fot. Vensys

Niemiecki pionier w produkcji elektrowni wiatrowych z technologią bezprzekładniową oferuje specjalnie dla potrzeb polskiego rynku energetycznego nową elektrownię wiatrową o mocy 1 MW, która jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów chcących skorzystać ze wsparcia w nowym systemie aukcyjnym, w koszyku aukcji dla elektrowni o mocy do 1 MW.

Bezprzekładniowa turbina wiatrowa VENSYS o mocy znamionowej 1 MW charakteryzuje się mniejszą ilością zastosowanych komponentów, ograniczonym zużyciem energii, a co za tym idzie wysoką wydajnością oraz spełnia wymagania polskiej sieci elektroenergetycznej.

Turbiny VENSYS konstruowane i produkowane są w dwóch fabrykach zlokalizowanych na terenie Niemiec – w Neunkirchen, gdzie znajduje się główna siedziba firmy oraz w Diepholz, gdzie usytuowana jest spółka-córka.

REKLAMA

Struktura organizacyjna firmy pozwala dostarczać turbiny VENSYS do małych i średnich wielkości projektów, a poprzez zastosowanie technologii napędu bezprzekładniowego osiągnięto wysoką sprawność i bezawaryjność elektrowni. 

VENSYS oferuje elektrownie wiatrowe o różnych systemach i wysokościach wież, średnicach wirników dla różnych klas wiatru w wariantach od 1 MW do 3 MW.  

Elektrownie wiatrowe VENSYS charakteryzuje przede wszystkim wspomniany już powyżej napęd bezprzekładniowy, ale także:

  • technologia magnesów trwałych,
  • pełny konwerter energii,
  • VENSYS pitch system z napędem pasów zębatych,
  • chłodzenie powietrzem.

Fot. Vensys

REKLAMA

W Polsce znajduje się aktualnie w operacji 18 turbin wiatrowych VENSYS w tym 3 elektrownie wiatrowe o mocy znamionowej 2,5 MW i 15 o mocy 1,5 MW.

W związku ze wzrostem zainteresowania elektrowniami wiatrowymi firmy VENSYS w Polsce z dniem 1 października br. został otwarty w Przeźmierowie koło Poznania oddział firmy pod nazwą – VENSYS Energy AG Spółka Akcyjna Oddział w Polsce.

Specyfikacja turbiny wiatrowej VENSYS o mocy 1 MW [PDF]

Kontakt w j. polskim: 

sprzedaz@vensys.de

www.vensys.de

artykuł promocyjny