Ukraina: kolejne zamówienie na elektrownie wiatrowe Vestas

Ukraina: kolejne zamówienie na elektrownie wiatrowe Vestas
Vestas press

Ukraiński deweloper Vindkraft Tavriya LLC zamówił kilkanaście elektorwni wiatrowych Vestas, które zostaną zainstalowane na farmie wiatrowej położonej na południu Ukrainy.

Vestas dostarczy na farmę wiatrową w obwodzie chersońskim 12 elektrowni wiatrowych, model Vestas V126-3,45 MW. Realizację zamówienia zaplanowano na III kwartał br.

To już kolejne w tym roku zamówienie na elektrownie wiatrowe duńskiego producenta, które zostaną dostarczone na Ukrainę.

REKLAMA

Na początku br. Vestas poinformował o otrzymaniu zamówienia na dostawę turbin na farmę wiatrową, którą chce zbudować ukraiński deweloper i która stanie niedaleko polskiej granicy.

REKLAMA

To zamówienie dotyczy sześciu elektrowni wiatrowych Vestas V126-3,45 MW, które wejdą w skład projektu realizowanego przez spółkę Eco Optima LLC w pobliżu miejscowości Stary Sambor położonej w obwodzie lwowskim.

Zamówienie i uruchomienie farmy wiatrowej o nazwie Stary Sambor 2 zaplanowano na drugi kwartał 2017 r. Współpraca ukraińskiego dewelopera z Vestas obejmie również serwisowanie elektrowni wiatrowych w okresie 10 lat.

Według ukraińskiego stowarzyszenia wiatrowego Ukrainian Wind Energy Association (UWEA), moc elektrowni wiatrowych na Ukrainie – z wyłączeniem wiatraków znajdujących się na Krymie (w sumie 87,8 MW) – wynosiła na początku br. 438 MW. Większość z nich jest zlokalizowana w południowo-wschodniej części kraju. 

red. gramwzielone.pl