Senvion za REpower. Czołowy producent elektrowni wiatrowych zmienia nazwę

Senvion za REpower. Czołowy producent elektrowni wiatrowych zmienia nazwę
REpower press

{więcej}Jeden z największych producentów elektrowni wiatrowych na świecie, niemiecki REpower Systems SE zmienia nazwę. Od 2014 r. będzie działać jako Senvion. 

Wywodzący się z Niemiec, a aktualnie należący do hinduskiej Grupy Suzlon, REpower Systems SE to 5. największy producent elektrowni wiatrowych na świecie. Firma działa od 2001 roku, a prawa do nazwy REpower należą do szwajcarskiego operatora energetycznego Repower AG, który nazwy Repower zaczął używać w 2010 roku, a wcześniej funkcjonował jako Ratia Energie AG. 

REKLAMA

Wspólna nazwa ze szwajcarską firmą skłoniła właścicieli producenta elektrowni wiatrowych do zmiany nazwy. Od stycznia 2014 r. niemiecki REpower będzie funkcjonować jako Senvion. 

REKLAMA

– Nazwa „Senvion” może być kojarzona ze słowami innowacja (ang. innovation), energia (ang. energy) i wiatr (ang. wind), co podkreśla nasze ukierunkowanie na energetykę odnawialną – komentuje zmianę nazwy Andreas Nauen, CEO REpower Systems SE. 

Mający siedzibę w Hamburgu i zatrudniający 3,3 tys. pracowników REpower Systems SE do tej pory zainstalował na całym świecie ponad 5 tys. turbin wiatrowych. Elektrownie wiatrowe REpower pracują także na wielu farmach wiatrowych w Polsce. W swoim asortymencie REpower posiada lądowe turbiny o mocy od 1,8 MW do 3,4 MW, a także dwa modele morskich turbin wiatrowych o mocy 5 i 6,15 MW. 
gramwzielone.pl