
Enea kupuje farmy wiatrowe za 83,3 mln euro
Należąca do grupy Enea spółka Enea Nowa Energia kupi farmy wiatrowe od grupy Greenvolt. To kolejna w ostatnim czasie akwizycja Enei w obszarze odnawialnych źródeł energii.
Należąca do grupy Enea spółka Enea Nowa Energia kupi farmy wiatrowe od grupy Greenvolt. To kolejna w ostatnim czasie akwizycja Enei w obszarze odnawialnych źródeł energii.
W ramach tzw. drugiej fazy offshore w Polsce wsparcie dla wytwórców energii z morskich farm wiatrowych będzie udzielane w systemie aukcji organizowanych przez Prezesa URE, podobnie jak dla pozostałych technologii wytwarzania energii z OZE...
Grupa Polenergia dostarczy energię odnawialną z certyfikatami pochodzenia dla prestiżowych nieruchomości komercyjnych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Energia pochodzić będzie z fotowoltaiki i farm wiatrowych.
To będzie największa na Morzu Śródziemnym morska farma wiatrowa z turbinami na pływających platformach. Projekt Barium Bay uzyskał ocenę oddziaływania na środowisko.
Komisja Europejska przyjęła nowe akty prawne związane z unijnym pakietem przepisów określanym jako Net-Zero Industry Act, którego celem jest wsparcie rozwoju unijnego przemysłu czystych technologii...
Wspólne inwestycje Polenergii i norweskiego Equinoru na polskim Bałtyku uzyskały potężne finansowanie z banku europejskiego. W zeszłym tygodniu deweloperzy ogłosili zamknięcie finansowania projektów, wcześniej podjęli ostateczne decyzje inwestycyjne.
Farma wiatrowa o mocy ponad 40 MW zaczęła produkować energię. Instalacja uruchomiona została w województwie śląskim.
W fabryce Baltic Towers produkowane będą wieże do morskich turbin wiatrowych. Wizytę w zakładzie, którego budowa rozpoczęła się rok temu, złożył Donald Tusk. Premier nazwał ją „symbolem polskiego offshore’u”.
Największa polska prywatna grupa energetyczna potwierdziła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 r., które uznaje za dobre mimo sporych spadków rok do roku. Podkreśla przyspieszenie w projektach morskich farm wiatrowych, które mają trzykrotnie zwiększyć wynik EBITDA Polenergii do 2030 r.
Należące do Polenergii spółki projektowe założone w celu budowy farm wiatrowych na Bałtyku zakończyły zawieranie umów kredytów na sfinansowanie projektów. Umowy zostały podpisane z konsorcjum około 30 polskich i zagranicznych instytucji finansowych.
Deweloperzy zapewniają, że zgodnie z harmonogramem projektu za rok popłynie prąd z pierwszej morskiej farmy wiatrowej na polskim Bałtyku. To najbardziej zaawansowany projekt offshore w naszym kraju.
W Łebie otwarto bazę operacyjno-serwisową morskiej farmy wiatrowej. Będzie zapleczem pierwszej morskiej farmy na polskim Bałtyku, budowanej przez Orlen i Northland Power.
Morskie farmy wiatrowe (MFW) Bałtyk 2 i Bałtyk 3 wchodzą w fazę budowy. Deweloperzy projektów podjęli finalne decyzje inwestycyjne (FID).
Budowa farmy wiatrowej, która właśnie wyprodukowała pierwszą megawatogodzinę energii, rozpoczęła się 15 miesięcy temu. Po pełnym uruchomieniu będzie to jedna z największych lądowych farm wiatrowych w Polsce.
Deweloperzy morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 podpisali umowę na produkcję i dostawę części dodatkowych konstrukcji stalowych dla fundamentów farmy. Będą one produkowane w Polsce.