
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Łódzcy studenci po raz drugi wygrali International Small Wind Turbine Contest 2017 – odbywający się w Holandii, międzynarodowy konkurs na konstrukcję małej turbiny wiatrowej przeznaczonej do pracy w środowisku miejskim.
Zarządca Rozliczeń S.A. zaprasza wytwórców, których instalacje o mocy zainstalowanej powyżej 500 kW wygrały aukcje dla OZE, do udziału w spotkaniach dotyczących sposobu rozliczania ujemnego salda.
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej przedstawiło szacunki występującej na koniec I kwartału br. nadpodaży zielonych certyfikatów, wskazując jednocześnie, że brakuje przejrzystego systemu informacji o tym rynku...
Do Sejmu trafił projekt ustawy o rynku mocy, która zakłada obciążenie odbiorców energii dodatkową opłatą, z której koncerny energetyczne pokryją koszty funkcjonowania swoich elektrowni. Fundacja ClientEarth ostrzega, że może się skończyć jak z tzw...
Ministerstwo Energii nadal nie przedstawiło założeń strategii energetycznej, która ma zostać zawarta w dokumencie o nazwie Polityka energetyczna Polski do roku 2050. Wczorajsze wypowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego dają jednak obraz tego, jaki miks energetyczny zostanie wpisany do PEP 2050.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki na wniosek Towarowej Giełdy Energii zatwierdził dokument dotyczący wspólnego pełnienia funkcji operatora łączenia rynków przez operatorów NEMO – tzw. plan MCO (Market Coupling Operator).
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wnioskuje w raporcie na temat polskiego rynku fotowoltaicznego w 2016 r., że jego rozwój zdominował segment mikroinstalacji. Ich całkowita moc zainstalowana jest już większa niż w małych i dużych instalacjach łącznie.
Chiński deweloper i producent modułów fotowoltaicznych ReneSola zabezpieczył prawo do rozliczeń kolejnych projektów fotowoltaicznych w ramach systemu aukcyjnego. To efekt aukcji przeprowadzonej 29 czerwca br. przez Urząd Regulacji Energetyki.
PKN Orlen poinformował o rozpoczęciu procesu wyboru dostawcy w zakresie budowy elektrowni wiatrowych, które mają jednocześnie pełnić funkcję „witacza” i masztu reklamowego. To kolejne instalacje OZE, dzięki którym polski koncern paliwowy chce ograniczać koszty funkcjonowania swoich stacji.
Urząd Regulacji Energetyki informuje, że trafiają do niego błędnie wypełnione wnioski o wydanie świadectw pochodzenia. Błędy wynikają głównie z niedostosowania się do zmian w prawie, które weszły w życie z początkiem tego roku.
Zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem Tesla rozpoczęła seryjną produkcję swojego nowego elektrycznego Modelu 3, który ma być jej pierwszym autem dostępnym dla masowego klienta. Pytaniem pozostaje, czy Tesla będzie zwiększać jego produkcję tak szybko jak założył Elon Musk.
Spółki z Grupy Atende są współwykonawcami dofinansowanego z unijnego programu Horyzont 2020 projektu UPGRID. Projekt ten właśnie wszedł w ostatnią fazę, która potrwa do końca br.
Z przygotowanego przez EFL porównania kosztów zakupu i użytkowania auta spalinowego oraz elektrycznego wynika, że sam brak akcyzy to zdecydowanie za mało. Dopiero przy zwolnieniu z podatku VAT firmie opłaca się nabycie auta elektrycznego.
Do sieci po raz pierwszy trafiła energia z elektrowni fotowoltaicznej wybudowanej dzięki nowemu systemowi wsparcia – tzw. aukcjom OZE. Łącznie rząd zakontraktował już na aukcjach energię słoneczną za ponad 2 mld zł. Od stycznia energetykę odnawialną czekają jednak kolejne zmiany, które nie posłużą inwestorom.
W maju nieznacznie spadła liczba zmian sprzedawców energii w stosunku do danych za kwiecień, zarówno w grupie gospodarstw domowych jak i odbiorców firmowych.