
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Po włączeniu się do wyścigu o dominację w produkcji morskich elektrowni wiatrowych chińskie koncerny przekraczają kolejne granice. Wyprodukowana ostatnio turbina do projektów offshore osiągnęła potężną moc, bijąc na głowę wcześniej osiągane i zapowiadane wyniki.
Zainstalowana moc elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce właśnie przekroczyła 30 GW. W ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się o niemal 27 GW. To głównie zasługa fotowoltaiki, która mimo pewnego spowolnienia w segmencie prosumenckim nadal notuje wysokie tempo wzrostu zainstalowanych mocy.
Grupa Tauron zamierza zbudować elektrownię szczytowo-pompową w sąsiedztwie istniejącej elektrowni wodnej. Zabezpieczyła tereny pod realizację inwestycji i przeprowadziła wstępne studium wykonalności.
Farma fotowoltaiczna w Taurogach na Litwie ma moc ponad 22 MW. Powstała w ramach polsko-litewskiej współpracy.
GreenWay Polska wybuduje dla Strabagu infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych w 32 lokalizacjach w Polsce. Stacje ładowania obsłużą pojazdy osobowe wchodzące w skład firmowej floty.
Pod koniec 2025 r. na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie zacznie działać nowa biogazownia komunalna. Właśnie rozpoczęła się budowa instalacji, która zwiększy możliwości przetwarzania odpadów produkowanych w tym regionie.
Veolia Energia Poznań i Beyond.pl, dostawca usług data center, chmury i Managed Services, pracują nad wspólnym projektem odzysku ciepła z centrów danych Beyond.pl zlokalizowanych w stolicy Wielkopolski.
Według raportu S&P Global Commodity Insights opartego na statystykach dostaw PCS w 2023 r. firma Kehua znajduje się na 3. miejscu wśród globalnych dostawców falowników do magazynów energii i na 1. miejscu wśród dostawców rozwiązań do magazynowania energii w Chinach...
Wchodzą w życie najnowsze zmiany w prawie dla sektora biogazowego. To m.in. ułatwienia dla rozwoju biogazowni rolniczych, łatwiejsze wykorzystanie pofermentu dla rolników czy nowe preferencyjne modele przyłączania...
Rada Ministrów uchwaliła projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii mający poprawić warunki funkcjonowania prosumentów w net-billingu. Nowe prawo ma ponadto przyspieszyć wydawanie pozwoleń dla odnawialnych źródeł energii. Zmienią się także warunki bilansowania energii z małych instalacji OZE.
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Prawa energetycznego. Proponowane zmiany mają zapewniać „stabilne otoczenie regulacyjne” dla rozwoju projektów wodorowych w Polsce.
Państwa Unii Europejskiej przyjęły nowe normy jakości powietrza. Zmieniona dyrektywa dotycząca jakości powietrza (Ambient Air Quality Directive, AAQD) ustanawia nowe normy dla zanieczyszczeń, które mają zostać osiągnięte do 2030 r. i które są ściślej dostosowane do wytycznych WHO dotyczących jakości powietrza...
W Porcie Gdańsk powstanie zaplecze dla farm wiatrowych budowanych na Bałtyku. Firma, która zrealizuje tę kluczową dla branży offshore inwestycję, otrzyma na ten cel dużą dotację z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczął nabór wniosków w nowym programie „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół” z budżetem sięgającym aż 1,3 mld zł.
Agencja Rozwoju Przemysłu zamierza wspólnie z partnerami zbudować zakład produkcji odnawialnego wodoru. Inwestycja kosztować może nawet 2 mld euro (ponad 8,5 mld zł).