Gubernator stanu Nowy Jork potwierdza: 50% OZE do 2030

Gubernator stanu Nowy Jork potwierdza: 50% OZE do 2030
Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork. Fot. Diana Robinson, flickr cc

Gubernator amerykańskiego stanu Nowy Jork Andrew Cuomo w październiku br. podpisał forsowaną przez siebie ustawę, zgodnie z którą udział energii odnawialnej w nowojorskim miksie energetycznym wzrośnie do 50% do roku 2030.

Teraz nowojorski gubernator potwierdza plan przejścia na 50% zielonej energii, obligując stanowego regulatora do wdrożenia w przyszłym roku odpowiednich przepisów, które mają zapewnić jego realizację.

Andrew Cuomo nakazał regulatorowi Public Service Commission przygotowanie nowych standardów energetycznych, które umożliwią realizację celu 50-procentowego udziału OZE w stanowym miksie energetycznym, w ramach regulacji tzw. Clean Energy Standard, która ma być gotowa czerwca 2016 r.  

REKLAMA

Informując o zleceniu przygotowania nowych regulacji promujących OZE gubernator Cuomo odwołał się do odbywającej się w stolicy Francji konferencji klimatycznej COP21.

REKLAMA

Zmiany klimatu to jedna z kwestii, które definiują nasze czasy i musimy działać teraz. W czasie dyskusji odbywających się w Paryżu podejmujemy realne działania w stanie Nowy Jork, aby zbudować fundamenty gospodarki opartej na czystej energii – powiedział Andrew Cuomo.

Wcześniej władze stanu Nowy Jork zapowiedziały m.in. budowę do 2020 r. dodatkowych 150 tysięcy instalacji fotowoltaicznych w domach i firmach. Ponadto, systemy fotowoltaiczne na każdym z 64 kampusów ma zamontować uniwersytet stanowy, który wcześniej zadeklarował 30-procentową redukcję emisji gazów cieplarnianych do roku 2020.

Wcześniej, w latach 2011-2014 łączny potencjał fotowoltaiki zainstalowanej w stanie Nowy Jork potroił się do poziomu 314 MW. Cel stanowego programu o nazwie NY-Sun Initiative, który przyjęto w sierpniu br., to budowa potencjału PV na poziomie 3 GW do roku 2023.

Więcej o planach rozwoju produkcji zielonej energii, a także o rozwoju innowacyjnego przemysłu OZE w stanie Nowy Jork w artykule: Nowy Jork: cel 150 000 instalacji fotowoltaicznych do 2020

gramwzielone.pl