Nowy prezes NFOŚiGW

Nowy prezes NFOŚiGW
Gramwzielone.pl (C)

Rada Nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wybrała nowego prezesa. Małgorzatę Skuchę zastąpi Kazimierz Kujda, który pełnił tą funkcję już wcześniej dwukrotnie, w tym za czasów poprzedniego rządu PiS. 

Niedawno nowy minister środowiska Jan Szyszko wprowadził zmiany w Radzie Nadzorczej NFOŚiGW. Jej przewodniczącym został prof. Roman Niżnikowski, zaś zastępcą przewodniczącego mianowano Marka Ryszkę.

Nowa Rada Nadzorcza Funduszu wybrała teraz na stanowisku prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdę, który pełnił tą funkcję już wcześniej, w latach 2006-2008 oraz w latach 2000-2002. 

REKLAMA

Kazimierz Kujda to bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i były polityk Porozumienia Centrum. Wcześniej był m.in. prezesem związanej z PiS spółki Srebrna, która działa w branży deweloperskiej w Warszawie i która realizowała projekt mającego powstać w stolicy 138-metrowego biurowca. Ponadto zasiadał w zarządzie spółki Słowo Niezależne, która wydaje powiązany z Gazetą Polską portal Niezalezna.pl, a także ma udziały w spółce Geranium, która kontroluje spółkę wydającą Gazetę Polską Codziennie.

REKLAMA

Gazeta Wyborcza zwraca uwagę, że podczas poprzedniej kadencji Kazimierza Kujdy na stanowisku NFOŚiGW, Fundusz przyznał dotację dla fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka, która zaczynała realizować projekty związane z geotermią.

Na stanowiska zastępców prezesa NFOŚiGW powołano Artura Michalskiego i dr Krystiana Szczepańskiego.

Małgorzata Skucha pełniła rolę prezesa NFOŚiGW przez 3 lata, zastępując na tym stanowisku Jana Rączkę, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji pod koniec 2012 r.

gramwzielone.pl