Kolejni wiceministrowie w Ministerstwie Energii

Kolejni wiceministrowie w Ministerstwie Energii
Fot. Bartłomiej Derski, Wysokienapiecie.pl

Minister energii Krzysztof Tchórzewski znalazł nowych zastępców, którzy będą odpowiadać m.in. za negocjacje z Komisją Europejską i rozwój technologii węglowych.

Jak podaje wnp.pl wczoraj nominacje na wiceministrów w resorcie energii otrzymali Andrzej Piotrowski oraz Michał Kurtyka.

Pierwszy z nich ma się skupić na rozwoju nowych technologii związanych z wykorzystaniem węgla – nie tylko w energetyce. Natomiast drugi z nominowanych wczoraj wiceministrów będzie odpowiedzialny za negocjacje z Brukselą, w czym kluczowe wydają się kwestie pomocy publicznej dla energetyki i górnictwa.

REKLAMA
REKLAMA

Andrzej Piotrowski wcześniej pełnił obowiązki m.in. dyrektora ds. strategii Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha w zakresie mechanizmów rynku i strategii rozwoju branży telekomunikacyjnej. Natomiast Michał Kurtyka m.in. kierował założoną przez siebie firmą BPI Polska, zajmującą się doradzaniem firmom energetycznym w procesach restrukturyzacji.

Andrzej Piotrowski i Michał Kurtyka dołączą do Grzegorza Tobiszewskiego, który został już wcześniej mianowany wiceministrem nowego resortu ds. energii. Grzegorz Tobiszowski jest pierwszym zastępcą ministra Krzysztofa Tchórzewskiego i odpowiada za restrukturyzację górnictwa. 

gramwzielone.pl