Targi ENEX w Kielcach już 30 marca

Targi ENEX w Kielcach już 30 marca
Fot. Enex

Branżowe konferencje, ważne rozmowy, nowe relacje inwestorskie to wszystko czeka na wystawców podczas XIX Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIV Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. Energetyka, elektrotechnika i odnawialne źródła energii zakrólują w Kielcach od 30 do 31 marca 2016 roku.

Jesteśmy na targach ENEX  po raz czwarty. Niesamowita frekwencja, minimalny odsetek przypadkowych zwiedzających. Widać, że te targi odwiedzają ludzie z branży. Aż trudno uwierzyć w te tłumy – mówi Waldemar Bajbak z firmy SOLTEC–Pure Solar Energy. – Przeprowadziliśmy tu na targach już bardzo dużo rozmów biznesowych, które – jeśli przeczucie mnie nie myli – przyniosą wymierne korzyści. Skrócenie targów wyszło wszystkim na dobre.

Firmy wracają na targi

REKLAMA

W ubiegłej edycji targów swoją ofertę produktów i usług na ponad 1400 metrach kwadratowych wystawy przedstawiło 100 firm z Polski i świata. Zakres branżowy targów obejmuje m.in. wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję energii, użytkowanie energii i metody jej oszczędzania, wytwarzanie ciepła i systemów ciepłowniczych oraz wszystko, co związane z odnawialnymi źródłami energii. Będzie można spotkać przedsiębiorców i specjalistów zajmujących się biopaliwami, energią jądrową, wodną, wiatrową, automatyką, nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie energetyki. Oprócz tego ekspozycję ubogacą maszyny i urządzenia energetyczne, elektroenergetyczne, etc.

– Możemy powiedzieć, że targi ENEX i ENEX Nowa Energia spotykają się z pozytywną opinią branży – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. – Krajowe i zagraniczne firmy co roku pokazują na targach swoje nowości. Ale targi to nie tylko sprzęt. Wartością jest merytoryczna strona wydarzenia i konferencje, które dostarczają bogatą wiedze i podpowiadają przedsiębiorcom jak efektywnie działać w branży energetycznej.

REKLAMA

Więcej niż targi

ENEX i ENEX Nowa Energia to także szereg spotkań poświęconych omawianiem tematów ważnych z punktu widzenia branży. W zeszłej edycji w spotkaniach nazywanych roboczo „Kieleckimi spotkaniami z energią”, wzięło udział ponad 1000 osób.

Podczas nadchodzącego wydarzenia przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Forum Technologiczne redakcji GLOBEnergia. Jest to dobra okazja do przygotowania się na zmieniający się rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Dwudniowe forum poruszy tematykę związaną z pompami ciepła oraz inwestycjami w fotowoltaikę. Koniunktura w branży jest dobra, dlatego warto dowiedzieć się więcej jak ją efektywnie wykorzystać dla własnego zysku, a w tym pomoże GLOBEnergia.

Wydarzeniu towarzyszą także równoległe Targi EKOTECH – Międzynarodowe Targi Ochrony  Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym targów ENEX i ENEX Nowa Energia.