13 kwietnia piątą już edycję międzynarodowego „Forum of Biomass & Waste

W imieniu w Organizatora – firmy CBE Polska – zapraszamy na doroczną – piątą już edycję międzynarodowego „Forum of Biomass & Waste”, które odbędzie się w dniach 13- 14 kwietnia 2016 roku w Warszawie.

Tegoroczna agenda forum obejmuje:

 • W dniu 13 kwietnia 2016 roku część wykładową, która zawiera obrady na sesji plenarnej oraz równolegle prowadzone szkolenie poświęcone Próbkowaniu i ocenie jakości paliw alternatywnych, odpadów i biomasy”: (prowadzone przez ekspertów: GIG, Kancelarii Prawnej DZP,  BlueSoft, Testchem)
 • w dniu 14 kwietnia 2016 roku – zapraszamy na zwiedzanie najnowszej inwestycji biomasowej  w EC Siekierki PGNiG Termika – Partnera Strategicznego Forum.

W programie sesji głównej odbędą się m.in. następujące prelekcje:

REKLAMA
REKLAMA

 • Bieżące kierunki legislacyjne dla sektora WTE w Europie omówi Dr Ella Stengler, z CEWEP
 • O regulacjach na poziomie krajowym, które dotyczą wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z biomasy/ odpadów opowie Daniel Chojnacki z Kancelaria Prawnej Domański Zakrzewski Palinka
 • Przedstawiciel PGE GiEK S.A. Oddziału Elektrociepłowni Rzeszów przedstawi szczegóły realizacji najnowszej inwestycji w instalację termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem Energii. Wartość umowy to niemal 285 mln zł. Kontrakt został podpisany na początku stycznia 2016 roku i przewiduje budowę jednej linii technologicznej o rocznej przepustowości 100 tys. ton odpadów.
 • O pierwszej w historii PGNIG Termika, 100%  biomasowej jednostce w EC Siekierki – Andrzej Rubczyński, PGNiG Termika S.A.
 • Dr Krystyna Kubica, Ekspert ds. ochrony powietrza zanalizuje przyszłość rynku urządzeń grzewczych oraz kotłów na biomasę w kontekście wymagań dyrektywy o ograniczeniu emisji ze średnich źródeł spalania (MCP) i dyrektywy Ekoprojekt
 • O innowacyjnej w skali Europy instalacji pirolizy osadu ściekowego na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu opowie Marian Wojtkowski, ZUO Elbląg i Dariusz Kamiński, Metal Expert
 • Bożena Przewoźna, z UM Poznania wypowie się na temat spalarni odpadów komunalnych w Poznaniu  – pierwszym projekcie w Polsce (i jednym z pierwszych w Europie) realizowanym w ramach PPP
 • W agendzie nie mogło zabraknąć doświadczenia konińskiej spalarni odpadów oddanej już do eksploatacji, o której opowie Andrzej Drewniak z MZGOK w Koninie.
 • Ponadto w dyskusji o energetycznym potencjale biomasy, odpadów i paliw alternatywnych, głos zabiorą Krzysztof Kawczyński, KIG, Maciej Mielniczuk, PGE S.A.

Wydarzeniu patronują  m.in.: Polska Izba Biomasy, Krajowa Izba Producentów Biopaliw, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami.

Więcej informacji o V Forum of Biomas & Waste można uzyskać pod nr: +48 22 82 77 123 lub pisząc na adres biuro@cbepolska.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej projektu:

http://cbepolska.pl/pl/v-forum-of-biomass-and-waste.html