19 maj Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Energia-Ekologia-Etyka” & Zawody Mini Solar Boat Race

IX  Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Energia-Ekologia-Etyka”

&

Zawody Mini Solar Boat Race

REKLAMA

 

Centrum Energetyki AGH

19 maj 2016r.

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Energia-Ekologia-Etyka” to wydarzenie, które łączy ze sobą środowisko akademickie, stanowiąc platformę wymiany informacji oraz doświadczeń w obszarze energetyki odnawialnej, zrównoważonego rozwoju energetycznego, efektywności energetycznej, a także dziedzin pokrewnych.

 

Ideą konferencji jest przedstawienie różnych punktów odniesienia do nurtujących zagadnień, podejmowanie problemów energetycznych, środowiskowych oraz etycznych. Jest to wydarzenie o randze ogólnopolskiej, którego początki sięgają 2002r. Uczestniczą w nim przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych w kraju. Najbliższa edycja skierowana jest szczególnie do Studenckich Kół Naukowych, które chcą pogłębiać wiedzę w zakresie energii, ekologii oraz etyki w nauce i technice.

REKLAMA

 

„Mini Solar Boat Race” to konkurs polegający na wyścigach małych łodzi zasilanych modułami fotowoltaicznymi. Inspirowany jest on międzynarodowymi wyścigami łodzi solarnych Solar 1 Cup, które organizowane są każdego roku w Monte Carlo. Głównym celem zawodów jest zrzeszenie Studenckich Kół Naukowych z całej Polski, których działalność związana jest z tematyką odnawialnych źródeł energii, jak również idei zrównoważonego rozwoju.

 

Na stronie www.eee.agh.edu.pl znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tematów

Konferencji i warunków wystąpienia jako prelegent. Zachęcamy do dołączenia do społeczności IX Ogólnopolskiej Konferencji pod adresem www.facebook.com/eee.agh/

 

 

Zbuduj własną łódź napędzaną modułami fotowoltaicznymi i ścigaj się z Kołami Naukowymi z całej Polski!

Więcej informacji na temat zawodów Mini Solar Boat Race można znaleźć na stronie

http://www.eee.agh.edu.pl/ oraz profilu www.facebook.com/MiniSolarBoatsRace/