Konferencja w Sejmie na temat energetyki obywatelskiej. Transmisja on-line

Konferencja w Sejmie na temat energetyki obywatelskiej. Transmisja on-line
Fot. Polskie Stronnictwo Ludowe

Dzisiaj w Sejmie od godz. 12 trwa zorganizowana przez PSL konferencja pt. Energetyka obywatelska szansą rozwoju obszarów wiejskich. Polskie Stronnictwo Ludowe promując dzisiejszą konferencję zapowiada walkę o lepsze regulacje dla energetyki odnawialnej w kontekście prac nad nowelizacją ustawy o OZE, której skierowanie do Sejmu zapowiada rząd. Transmisja z konferencji jest dostępna w tym artykule. 

Kilka tygodni temu Rada Naczelna PSL przyjęła specjalną uchwałę w obronie energetyki prosumenckiej, a teraz PSL zapowiada podjęcie kolejnych działań mających na celu stworzenie warunków dla rozwoju energetyki obywatelskiej.

– Propozycje PiS dotyczące zablokowania rozwoju energetyki odnawialnej są zatrważające – komentuje prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Skończy się to wyższymi rachunkami za prąd, bardziej zanieczyszczonym powietrzem i wysokimi karami finansowymi od Unii Europejskiej. Nie możemy na to pozwolić – dodaje.

REKLAMA

Jednocześnie Polskie Stronnictwo Ludowe odnosi się w komunikacie do ostatnich propozycji legislacyjnych autorstwa PiS nazywając je „szkodliwymi”. 

REKLAMA

– Warto przypomnieć, że PiS odroczył także wsparcie dla wytwórców energii z paneli fotowoltaicznych i wszystko wskazuje na to, że w ogóle się z niego wycofa. Tymczasem obywatele zainwestowali już prywatne środki w panele fotowoltaiczne. Jeśli PiS nie zmieni zdania ws. OZE, Polsce grożą wysokie kary finansowe. Zgodnie z wymogami unijnymi do 2020 r. udział energii ze źródeł odnawialnych w końcowym zużyciu ma wynieść w Polsce 15 proc. Ostatnie dane za mówią o 11,45 proc. udziale. Kary finansowe mogą iść w miliardy złotych – informuje w komunikacie PSL.  

Transmisja konferencji z Sejmu:

red. gramwzielone.pl