PSL chce Narodowego Programu Rozwoju OZE

PSL chce Narodowego Programu Rozwoju OZE
Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. kosniakkamysz.pl

Na poniedziałkowej konferencji na temat OZE, która odbyła się w poniedziałek w Sejmie i którą zorganizowało Polskie Stronnictwo Ludowe, politycy tej partii wezwali do sformułowania krajowej strategii rozwoju odnawialnych źródeł energii w ramach tzw. Narodowego Programu Rozwoju OZE. 

W komunikacie na temat poniedziałkowej konferencji PSL zwraca uwagę, że „jednym z największych wyzwań stojących przed władzami jest konieczność zapewnienia zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów kraju”, a ten rozwój – zdaniem PSL – można realizować dzięki odnawialnym źródłom energii, dającym szansę na tworzenie poza miastami nowych miejsca pracy i kolejnych źródeł dochodów dla rolników.

Polskie Stronnictwo Ludowe przykłada bardzo dużą wagę do rozwoju obszarów pozamiejskich. Odnawialne źródła energii to wielka szansa dla tych wszystkich miejsc, w których trudno dzisiaj o pracę. To nie tylko nowe firmy, dające zatrudnienie, ale też możliwość dodatkowego zarobku dla rolników indywidualnych – mówił na poniedziałkowej konferencji szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Polska może być liderem w zakresie czystego powietrza i czystej wody. Program odnawialnych źródeł energii to wielka szansa nie tylko na rozwój sektora energetycznego, ale także agroturystyki i sektora drobnych usług oraz produkcji ekologicznej żywności – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

REKLAMA
REKLAMA

Prezes PSL powiedział, że kluczem dla rozwoju tej branży jest stworzenie Narodowego Programu Rozwoju OZE, czyli programu, który „miałby wspierać budowę małych i średnich instalacji, a jednocześnie zawierałby w sobie elementy edukacji i rozwoju”.

PSL zapowiedział organizację kolejnych spotkań i konferencji poświęconych energetyce odnawialnej.

gramwzielone.pl