Caterpillar

 

Caperpillar, jeden z największych producentów maszyn budowlanych i górniczych a także silników dieslowskich i turbin gazowych, wprowadza do swojej oferty rozwiązania bazujące na fotowoltaice i mikrosieciach.

Amerykański producent maszyn budowlanych i górniczych zaprezentował mikrosystem energetyczny, która bazuje na generacji z fotowoltaiki oraz systemach magazynowania energii. Pilotażową instalację wybudowano w zakładach Caterpillar w Tuscon w Arizonie.

REKLAMA

Instalacje w Tuscon od wielu lat są zasilane energią z lokalnej generacji, nie mając połączenia z siecią energetyczną. Do tej pory energię w Tuscon produkowały generatory diesla.

REKLAMA

Teraz Tuscon będzie zasilane energią produkowaną na miejscu z farmy fotowoltaicznej złożonej z cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych marki First Solar. Aby zapewnić energię w okresach zachmurzenia czy po zmroku w Tuscon wykorzystano również instalację magazynowania energii.

Nowa, hybrydowa elektrownia ma zredukować wykorzystanie ropy w Tuscon o 33 proc. W ciągu roku Caterpillar zużywał tam dotąd 250 tys. galonów diesla.

Amerykańska firma rozwiązania z zakresu mikrosieci o mocy od 10 kW do 100 kW – uwzględniające np. generację z systemu fotowoltaicznego, elektrowni wiatrowych, generatorów diesla i magazyny energii – włączyła jednocześnie do swojej oferty handlowej