Organizacje ekologiczne: autorzy nowelizacji ustawy o OZE mijają się z prawdą

Organizacje ekologiczne: autorzy nowelizacji ustawy o OZE mijają się z prawdą
Foto. wiecejnizenergia.pl

Organizacje ekologiczne zrzeszone w ruchu Więcej niż energia skierowały do Marszałka Sejmu list „w sprawie nieprawdziwego stwierdzenia o rzekomym poparciu organizacji ekologicznych dla zmian w ustawie o OZE”.

Autorzy listu przypominają, że w sformułowanym przez autorów projektu nowelizacji ustawy o OZE uzasadnieniu znalazło się stwierdzenie, że m.in. organizacje ekologiczne wchodzące w skład ruchu Więcej niż energia – Greenpeace, Client Earth, Polska Zielona Sieć i WWF Polska – poparły wpisane do tego projektu zmiany – w tym zastąpienie taryf gwarantowanych przygotowanym przez Ministerstwo Energii systemem opustów.

Reprezentowane przez nas organizacje nigdy nie wyraziły aprobaty ani w żaden sposób nie udzieliły poparcia dla rozwiązań, o których mowa w cytowanym fragmencie uzasadnienia projektu ustawy. Co więcej, na spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo Energii dotyczących przedmiotowych regulacji wielokrotnie przekazywaliśmy uwagi krytyczne do proponowanych rozwiązań i zgłaszaliśmy propozycje przepisów znacząco różniących się od tych, które znajdują się w obecnym projekcie ustawy – czytamy w liście. 

REKLAMA
REKLAMA

 Licząc na to, że jest to zwykła pomyłka, a nie działanie mające na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd, zaapelowaliśmy o niezwłoczne podjęcie odpowiednich działań celem sprostowania odpowiedniego fragmentu – czytamy w komunikacie Greenpeace.

List do Marszałka Sejmu ws. nieprawdziwego stwierdzenia o rzekomym poparciu organizacji ekologicznych dla zmian w ustawie o OZE (link).

red. gramwzielone.pl