EDF Polska rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej on-line

EDF Polska rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej on-line
Eva Cristescu, flickr cc

Od drugiej połowy maja br. oferta sprzedaży energii elektrycznej dla klientów biznesowych z sektora małych i średnich firm jest dostępna w sprzedaży on-line. EDF Polska chwali się, że jest pierwszą firmą, spośród dużych graczy na polskim rynku energetycznym, która oferuje taką możliwość.

Nowy serwis EDF został przygotowany z myślą o szybko rosnącej grupie klientów szukających oszczędności. Proces zakupu energii elektrycznej ma polegać na przejściu klienta przez proste kroki formularza, polegające m.in. na: podaniu podstawowych informacji dotyczących zużycia energii w firmie, grupy taryfowej oraz załączeniu aktualnej faktury. Proces może zostać przeprowadzony w całości on-line z wysyłką umowy na skrzynkę email lub kurierem.

Dzisiejsi przedsiębiorcy koncentrują się przede wszystkim na rozwoju firmy. Szukają oszczędności, ale nie mają czasu na przechodzenie przez długi proces zawierania umowy i wypełniania formalności. Sprzedaż on-line w Polsce, również w sektorze B2B, dynamicznie rośnie, co potwierdza, że właściciele firm mają zaufanie do zakupów on-line. Dlaczego więc nie podpisać umowy na sprzedaż energii przez Internet? Zmiana dostawcy energii jeszcze nigdy nie była tak prosta – komentuje Matthew Nunn z EDF Polska.

REKLAMA

EDF Polska jest obecna w segmencie MŚP od lutego 2015 roku. W pierwszym roku działalności zakontraktowany wolumen sprzedaży energii wyniósł 400 GWh, a liczba obsługiwanych punktów sprzedaży energii zbliża się do 5 tys.

REKLAMA

Grupa EDF w Polsce posiada blisko 10 proc. udziału w rynku energii elektrycznej i 15 proc. w rynku ciepła sieciowego. EDF jest też największym zagranicznym inwestorem w branży energetycznej. Grupa EDF w naszym kraju jest czołowym producentem energii elektrycznej i ciepła w procesie wysokosprawnej kogeneracji, zaopatrując w ciepło Kraków, Gdańsk i Gdynię, Wrocław, Zieloną Górę i Toruń. W Rybniku posiada systemową elektrownię węglową o mocy 1 775 MW.

Poprzez swoje spółki zależne EDF Polska, DK Energy, Fenice, Tiru i Citelum, Grupa EDF oferuje społecznościom lokalnym oraz klientom biznesowym szeroki zestaw usług związanych z efektywnością energetyczną. EDF oferuje również sprzedaż energii elektrycznej i usługi dużym klientom biznesowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom.

Grupa EDF na całym świecie pośredniczy w dostawie energii i usług do 37,8 mln klientów, w tym 28,3 mln we Francji. W 2015 roku skonsolidowane przychody francuskiego koncernu wyniosły 75 mld euro, z czego 47,2 proc. wypracowano poza Francją. 

red. gramwzielone.pl