Ministerstwo Energii organizuje Okrągły Stół

Ministerstwo Energii organizuje Okrągły Stół
Fot. Gramwzielone.pl (C)

15 czerwca 2016 r. odbędzie się organizowany przez Ministerstwo Energii tzw. Okrągły Stół, podczas którego zostaną poruszone tematy budowy nowych mocy wytwórczych i sieci przesyłowych,  kształtu polskiego miksu energetycznego, perspektywy rozwoju OZE czy inwestycji w zakresie dywersyfikacji dostaw energii.

Ministerstwo Energii zapowiada, że podczas konferencji odbędzie się debata poświęcona najistotniejszym problemom sektora energetycznego z udziałem przedstawicieli rządu, koncernów energetycznych, ekspertów i ekonomistów.

Polska energetyka potrzebuje odważnych decyzji, które będą miały kluczowe znaczenie dla jej przyszłości. Sektor będą kształtowały z jednej strony oczekiwania Unii Europejskiej w zakresie polityki ochrony klimatu, a z drugiej – krajowe zasoby surowców, które wpływają na poziom bezpieczeństwa energetycznego oraz potrzeby inwestycyjne w zakresie infrastruktury przesyłowej i mocy wytwórczych – zapewnia resort energii w zaproszeniu do udziału w konferencji.

REKLAMA
REKLAMA

W programie wydarzenia zaplanowane są trzy panele dyskusyjne poświęcone dywersyfikacji dostaw energii, przyszłości polskiego węgla w kontekście unijnej polityki klimatycznej, a także znaczenia i rozbudowy infrastruktury przesyłowej. Konferencję otworzy minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Link do programu konferencji. 

Formularz rejestracyjny.

red. gramwzielone.pl