Tauron przyłączył około 300 mikroinstalacji

Tauron przyłączył około 300 mikroinstalacji
Fot. Suntech

Jak wynika z informacji podanych przez spółkę Tauron Dystrybucja, w I kwartale br. do sieci tego operatora przyłączono odnawialne źródła energii o łącznej mocy około 1,5 MW. Wszystkie to mikroinstalacje.

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja Marcin Marzyński, w I kwartale tego roku Tauron przyłączył do swojej sieci około 300 mikroinstalacji fotowoltaicznych. To wynik zbliżony do liczby odnotowanej przez innego operatora Eneę, która w I kwartale br. przyłączyła do swoich sieci 326 mikroinstalacji o łącznej mocy 1,967 MW. Dane o ilości przyłączeń mikroinstalacji za I kwartał br. u pozostałych operatorów podamy w kolejnych dniach.

REKLAMA

Po I kwartale br. łączna moc źródeł odnawialnych podłączonych do sieci Tauron Dystrybucja sięgnęła 780 MW, w tym 1500 instalacji to mikroinstalacje o łącznej mocy ok. 9 MW.

REKLAMA

Rzecznik Tauron Dystrybucja informuje jednocześnie, że wymagane na podstawie nadal obowiązującej wersji ustawy o OZE sprawozdania o kwartalnej produkcji energii za I kwartał 2016 r. złożyło około 90 proc. właścicieli mikroinstalacji podłączonych do sieci tego operatora.

gramwzielone.pl