KIC InnoEnergy: wsparcie dla start-upów w obszarze czystej energii

KIC InnoEnergy: wsparcie dla start-upów w obszarze czystej energii
KICkoff

Po udanej akcji Zaproszenie do składania innowacyjnych propozycji na rok 2016 firma KIC InnoEnergy, będąca motorem innowacji sektora zrównoważonej energii w całej Europie, rozpoczyna drugą turę programu.

Jest to już piąta edycja tej akcji, która skierowana jest do firm europejskich – start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw lub większych firm, których innowacyjne projekty w dziedzinie zrównoważonej energii są już na etapie badawczo-rozwojowym, ale które potrzebują pomocy we wprowadzeniu produktu na rynek.

Podczas pierwszego tegorocznego naboru, który zamknięto w kwietniu, wpłynęło ponad 500 zgłoszeń od zainteresowanych innowatorów z całej Europy. KIC InnoEnergy ma teraz nadzieję, że przyciągnie dodatkowe zgłoszenia.

REKLAMA

Druga tura potrwa do 11 października 2016 r. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń autorzy najbardziej obiecujących projektów zostaną poproszeni o przedstawienie swoich koncepcji komisjom oceniającym KIC InnoEnergy. Kandydaci, których propozycje zostaną przyjęte, zostaną podani do wiadomości 19 grudnia 2016 r.

– Cieszę się, że mogę otworzyć drugi nabór zgłoszeń w tym roku. Mieliśmy wspaniały odzew w pierwszej rundzie, ale, ponawiając nasze zaproszenie, mamy nadzieję otrzymać nowe zgłoszenia od kandydatów, którzy nie zmieścili się w poprzednim terminie albo chcą zgłosić się po raz pierwszy – komentuje Diego Pavia, dyrektor naczelny KIC InnoEnerg.

Sektor energetyczny przechodzi bezprecedensowe zmiany i staje wobec dużych wyzwań. Jeśli mamy redukować emisję zanieczyszczeń z myślą o zapewnieniu w przyszłości zrównoważonej i przystępnej w cenie energii, to innowacyjność będzie miała kluczowe znaczenie dla powodzenia naszych wysiłków. Naszym zadaniem jest pomoc w realizacji innowacyjnych koncepcji i opieka nad nimi oraz, co bardzo ważne, wprowadzenie ich na rynek.

O to właśnie chodzi w naszej akcji zbierania innowacyjnych propozycji. Nasz program umożliwia nawiązywanie kontaktów i współpracy, co ułatwia realizację projektów. Łączymy innowatorów z partnerami z naszej branży i z innych sektorów z całej Europy, którzy mogą pomóc im w komercjalizacji pomysłów pozostających dotąd tylko w sferze koncepcji.

REKLAMA

Będzie to już siódme Zaproszenie ogłoszone w ciągu ostatnich pięciu lat. Do tej pory zainwestowaliśmy 133 mln euro, pomagając w udostępnieniu klientom ponad 70 nowych produktów i usług . Otwierając drugi nabór zgłoszeń w tym roku, zwracamy się do kandydatów ponownie z wezwaniem: dołączcie do nas, a pomożemy Wam przeobrazić Wasze koncepcje w rynkową rzeczywistość.

Oczekiwane są zgłoszenia dotyczące innowacji w ośmiu obszarach tematycznych określonych przez KIC InnoEnergy:

  • czyste technologie węglowe i gazowe
  • magazynowanie energii
  • efektywność energetyczna
  • energia z paliw chemicznych
  • energia odnawialna
  • inteligentne i energooszczędne budynki i miasta
  • inteligentna sieć elektryczna
  • konwergencja sektorów zrównoważonej energii jądrowej i energii odnawialnej

Aby dołączyć do tegorocznych uczestników konkursu, prosimy zgłosić swoje zainteresowanie tutaj.

KIC InnoEnergy współpracuje już ze zwycięzcami poprzednich edycji programu, pomagając im wprowadzić innowacje na rynek. Można o nich przeczytać tutaj.

Więcej informacji o zasadach udziału w programie można także znaleźć w dwóch bezpłatnych webinariach, które odbyły się wcześniej w tym roku. Aby je obejrzeć, można zarejestrować się tutaj.

KIC InnoEnergy

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym projektu KIC InnoEnergy.