PGE Dystrybucja przyłączyła 1236 mikroinstalacji

PGE Dystrybucja przyłączyła 1236 mikroinstalacji
Fot. Greenpeace Polska

W pierwszym kwartale br. PGE Dystrybucja przyłączyła do sieci odnawialne źródła energii o łącznej mocy 22,14 MW. Niemal jedną trzecią z tego potencjału stanowiły mikroinstalacje.  

Jak poinformowała portal Gramwzielone.pl spółka PGE Dystrybucja, do jej sieci w pierwszych trzech miesiącach tego roku przyłączono 1246 instalacje OZE o łącznej mocy 22,14 MW, z czego tylko 10 instalacji nie kwalifikowało się do grupy mikroinstalacji, czyli ich moc wynosiła ponad 40 kW.

W I kwartale br. do sieci PGE Dystrybucja przyłączono 1236 mikroinstalacje o łącznej mocy 6,25 MW. W tym samym czasie do tego operatora wpłynęły wnioski o przyłączenie 1659 mikroinstalacji o łącznej mocy 8,026 MW.

REKLAMA
REKLAMA

Na koniec marca br. do sieci PGE przyłączonych było w sumie 3740 instalacji OZE o łącznej mocy 1,38 GW, w tym 3157 mikroinstalacji o łącznej mocy 19,95 MW.

Jak ponadto poinformowało portal Gramwzielone.pl biuro prasowe PGE Dystrybucja, obowiązkowe kwartalne sprawozdania o ilości energii wytworzonej i sprzedanej sprzedawcy zobowiązanemu za I kwartał br. złożyło ok. 70 proc. prosumentów podłączonych do sieci tego operatora.

Za niezłożenie kwartalnego sprawozdania grozi – zgodnie z nadal aktualną wersją ustawy o OZE – kara w wysokości 1000 zł, jednak przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o OZE znosi obowiązek kwartalnego raportowania, a prosumenci, którzy dotychczas nie złożyli takich sprawozdań, nie powinni otrzymać kar. 

gramwzielone.pl