PB: nadchodzi czas prosumentów biznesowych

PB: nadchodzi czas prosumentów biznesowych
Fot. Ekotec

Mikroinstalacje w firmach. „Puls Biznesu” w artykule poświęconym zasadom wsparcia dla prosumentów obowiązującym od 1 lipca br., pisze, że nowe warunki mogą sprzyjać zwłaszcza firmom inwestującym we własną produkcję energii.

„PB” powołuje się na analizy Instytutu Energetyki Odnawialnej, który wskazuje, że na korzyść inwestycji w mikroinstalacje w małych i średnich firmach czy gospodarstwach rolnych może działać m.in. możliwość odsprzedaży nadwyżek niewykorzystanej energii po cenie rynkowej, możliwość odliczenia kosztów podatkowych, a także profil zużycia energii, który w firmach jest bardziej zbliżony do produkcji energii z mikroinstalacji fotowoltaicznej, co zwiększa oszczędności na niezakupionej energii. 

Dodatkowe plusy to niższe oprocentowanie kredytów na inwestycje w firmach, niż w przypadku kredytów dla gospodarstw domowych, a także możliwość zabezpieczenia sobie dostaw energii elektrycznej w przypadku ograniczenia mocy w systemie elektroenergetycznym.

REKLAMA
REKLAMA

To nowa motywacja, zrodzona po ubiegłorocznym sierpniowym kryzysie energetycznym. Jest szczególnie silna wśród odbiorców pobierających powyżej 300 kW, bo to ich można wezwać do wyłączenia produkcji w razie kryzysu – pisze „PB”.

Więcej w artykule „Puls Biznesu”.

red. gramwzielone.pl