Konsultacje ws. smart grid w Ministerstwie Energii

Konsultacje ws. smart grid w Ministerstwie Energii
Fot. Gramwzielone.pl

Ministerstwo Energii informuje o realizacji programu przebudowy krajowej sieci elektroenergetycznej w sieć inteligentną (smart grid). Temu zagadnieniu będzie poświęcone spotkanie, które odbędzie się w siedzibie resortu.

Ministerstwo Energii zaprasza operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem do przedstawienia swoich propozycji w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce. Spotkanie poświęcone temu zagadnieniu odbędzie się 31 sierpnia 2016 r. w siedzibie ME.

Funkcjonowanie sprawnego i skutecznego systemu energetycznego jest jednym z fundamentów rozwoju gospodarczego kraju. (…)Jest to również jeden z projektów strategicznych „Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Bardzo ważnym zadaniem w tym zakresie będzie modernizacja obecnych systemów łączności (w szczególności systemu łączności trankingowej) wykorzystywanych przez operatorów systemu dystrybucyjnego – informuje resort energii.

REKLAMA
REKLAMA

Jednocześnie Ministerstwo Energii zapewnia, że prace nad modernizacją systemu elektroenergetycznego w kierunku smart grid będą połączone z działaniami podjętymi przez MSWiA w ramach utworzenia tzw. Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR).

Spotkania ws. smart grid odbędą się 31 sierpnia 2016 r. w godz. 9:00-16:00 w Ministerstwie Energii. Godziny spotkań z poszczególnymi zainteresowanymi zostaną ustalone w zależności od kolejności zgłoszeń i zakresu planowanych prezentacji.

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 26 sierpnia 2016 r. i można je kierować na adres e-mail: Dariusz.bogucki@me.gov.pl .

gramwzielone.pl