PBSE – unijne fundusze dla branży elektroenergetycznej

PBSE - unijne fundusze dla branży elektroenergetycznej
Fot. Images Money, flickr cc

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w Programie Inteligentny Rozwój (PO IR) na projekty, które wspierać mają rozwój strategicznych sektorów polskiej gospodarki. Nowa inicjatywa, realizowana pod nazwą PBSE, kierowana jest do firm i konsorcjów przedsiębiorstw branży elektroenergetycznej  informuje Ministerstwo Rozwoju.

Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, bądź tylko tych drugich. Warunkiem otrzymania wsparcia jest m.in. wpisanie się prac B+R w agendę badawczą programu PBSE oraz zobowiązanie do wdrożenia wyników projektu.

Podmioty uprawnione do ubiegania się o wsparcie to przedsiębiorstwa lub konsorcja przedsiębiorstw składające się wyłącznie z przedsiębiorców. 

REKLAMA

– Elektroenergetyka to niezwykle istotna dziedzina z punktu widzenia funkcjonowania państwa. Program PBSE umożliwia wsparcie polskich przedsiębiorstw w zakresie rozwoju nowych technologii, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

REKLAMA

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 2 listopada do 20 grudnia br. Pula środków przeznaczona na pierwszą edycję konkursu to 150 mln zł. Wartość kosztów kwalifikowalnych projektu musi mieścić się w przedziale od 2 do 50 mln złotych.

PBSE to jeden z programów sektorowych w ramach działania 1.2 PO IR, utworzonych na potrzeby zrzeszonych przedsiębiorców, prowadzących działalność w danym sektorze.

Dokumentacja konkursu dostępna będzie na serwisie Programu Inteligentny Rozwój.

red. gramwzielone.pl / Ministerstwo Rozwoju