PGE Dystrybucja kupi liczniki za 71,5 mln zł

PGE Dystrybucja kupi liczniki za 71,5 mln zł
Fot. Fotolia

Grupa Apator, producent opomiarowania m.in. dla sektora elektroenergetyki, poinformował o kontrakcie na dostawę liczników dla działającego w południowo-wschodniej części kraju operatora systemu dystrybucyjnego PGE Dystrybucja.

Apator podaje, że zamówienie od PGE Dystrybucja obejmuje dostawę zarówno jednofazowych jak i trójfazowych liczników i zostanie zrealizowane w latach 2016-2017.

PGE Dystrybucja skorzystała z posiadanego prawa opcji, na podstawie umowy zawartej w lutym br., na dostawy liczników o wartości 39,8 mln zł, tym samym wartość wszystkich dostaw realizowanych w tym i przyszłym roku ma wynieść 71,5 mln zł.  

REKLAMA
REKLAMA

PGE Dystrybucja obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej, zarządzając 280 tys. km sieci.

Grupa Apator to producent systemów oraz inteligentnych urządzeń, służących do opomiarowania i zarządzania siecią dystrybucji wszystkich rodzajów mediów użytkowych (liczniki energii elektrycznej, ciepłomierze, gazomierze, wodomierze, aparatura łączeniowa, automatyzacja sieci).

W I półroczu br. Grupa Apator zanotowała przychody na poziomie 420 mln zł (wzrost o 15,3 proc. r/r), osiągając EBITDA na poziomie 56,6 mln zł (+10,6 proc. r/r) oraz zysk netto 28,4 mln zł (-3,9 proc. r/r). 

red. gramwzielone.pl