Fortum zaoferuje darmową energię przez 10 godzin na dobę

Fortum zaoferuje darmową energię przez 10 godzin na dobę
Fot. Fortum

Po akwizycji firmy Duon Fortum rozpoczyna działalność na polskim rynku energii elektrycznej pod własną marką, proponując odbiorcom skorzystanie z oferty, która pozwoli im bez limitów korzystać z darmowej energii elektrycznej przez dziesięć godzin na dobę.

Fortum zapewnia, że dzięki jego nowej ofercie odbiorcy będą mogli znacznie obniżyć swoje rachunki za prąd i w tym celu zaoferuje im możliwość korzystania z darmowej energii elektrycznej codziennie w godzinach między 13:00 a 15:00 oraz 22:00 a 6:00.

Eksperci Fortum szacują, że dzięki częściowemu przeniesieniu poboru prądu na te godziny, mieszkańcy trzypokojowego mieszkania w Warszawie oszczędzą nawet do 550 złotych rocznie. Z kolei w przypadku domku jednorodzinnego kwota oszczędności wzrośnie nawet powyżej tysiąca złotych.

REKLAMA

Dzięki naszym międzynarodowym doświadczeniom możemy oferować najlepsze rozwiązania w konkurencyjnych cenach. Niezależnie od miejsca, w którym działamy, satysfakcja klienta jest dla nas najważniejsza. Chcemy przywitać się z polskimi klientami w wyjątkowy sposób, dlatego oferujemy im możliwość bezpłatnego i nielimitowanego korzystania z darmowej energii przez dziesięć godzin na dobę – deklaruje Matti Saario, wiceprezes Fortum ds. relacji z klientami.

REKLAMA

Oferta Fortum o nazwie „Darmowe Godziny” skierowana jest do nowych klientów indywidualnych, którzy obecnie mają taryfę jednostrefową i podpiszą umowę sprzedaży energii elektrycznej na rok. Dzięki temu do końca 2017 roku będą mogli bezpłatnie korzystać z energii elektrycznej w godzinach między 13:00 a 15:00 oraz 22:00 a 6:00.

Kluczem do pełnego wykorzystania pakietu bezpłatnych godzin jest właściwe zaplanowanie poboru prądu. Nawet niewielkie zmiany w sposobie korzystania z energii elektrycznej mogą przynieść znaczne oszczędności. Proste działania, takie jak ładowanie urządzeń mobilnych po godzinie 22 czy częstsze korzystanie z funkcji opóźnionego startu w pralce pozwolą przenieść nawet do 40 procent dobowego zużycia energii na darmowe godziny. Przełoży się to na niższe rachunki – podkreśla Mariusz Caliński z Fortum

Wywodzący się z Finlandii koncern energetyczny zapewnia, że chce być liderem w obszarze czystej energii. Obecnie już 64 proc. energii elektrycznej wytwarzanej przez Fortum ma powstawać bez emisji CO2. Działalność firmy koncentruje się głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji, Polsce i Indiach. W 2015 roku Fortum zatrudniał około 8 tys. pracowników z sektora energetycznego, a jego łączne przychody wyniosły 3,5 mld euro. 

red. gramwzielone.pl