Do Barcelony po innowacje w sektorze energetycznym

Do Barcelony po innowacje w sektorze energetycznym
Fot. Moyan Brenn, flickr cc

Organizatorzy The Business Booster 2016 (TBB), czołowej imprezy poświęconej innowacjom w sektorze zrównoważonej energii, ujawnili tegoroczny temat przewodni i zapowiedzieli wystąpienia nowych, uznanych w branży postaci w tym Petera Carlssona, anioła biznesu, członka zarządu i doradcy oraz byłego wiceprezesa ds. łańcucha dostaw w firmie Tesla Motors, który wygłosi mowę inauguracyjną.

Impreza, której gospodarzem jest firma InnoEnergy, będąca motorem innowacji sektora zrównoważonej energii w Europie, ma odbyć się w Palau de Congressos de Catalunya w Barcelonie w dniach 23–24 listopada 2016 r.

Główny temat tegorocznej konferencji TBB to „zmieniające się modele biznesowe w sektorze energetycznym”. Znawcy obszaru zrównoważonej energii, słynni przedsiębiorcy oraz specjaliści w dziedzinie rynku energetycznego zmierzą się z problemami związanymi z tym tematem i zaoferują rozwiązania podczas specjalnych sesji konferencyjnych.

REKLAMA

TBB umożliwia spotkanie najbłyskotliwszych umysłów w sektorze zrównoważonej energii z doświadczonymi firmami energetycznymi. Taka współpraca jest kluczem do tworzenia nowych modeli biznesowych i rozwoju najnowszych pomysłów, innowacji i przełomów w drodze do osiągnięcia sukcesu handlowego – komentuje Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy. – Na sali wystawowej zaprezentujemy ponad 150 fantastycznych innowacji, dzięki czemu tegoroczna edycja będzie największym przedsięwzięciem spośród dotychczasowych konferencji TBB.

Impreza pełna będzie żywych i dynamicznych wystąpień poświęconych najpilniejszym kwestiom, spotkań i dyskusji panelowych. Program w pierwszym dniu obejmuje debatę panelową poświęconą głównemu tematowi konferencji z udziałem przedstawicieli firm ENGIE i Ericsson oraz innych uczestników, o których więcej informacji podamy później.

REKLAMA

Drugiego dnia odbędzie się otwarta dyskusja na temat innowacji, którą poprowadzi Alfons Sauquet, dziekan ds. współpracy międzynarodowej w ESADE Business and Law School w Barcelonie, z udziałem przedstawicieli firm Schneider Electric, Veolia, ENGIE i Principle Power.

Wszystkie cztery firmy, będące pionierami w dziedzinie otwartych innowacji, zaprezentują się także w Miasteczku Otwartych Innowacji na sali wystawowej. Miasteczko będzie także dla uczestników miejscem do prowadzenia spotkań, wspólnego tworzenia innowacyjnych pomysłów oraz formalizowania umów handlowych.

Europejski rynek zrównoważonej energii jest nadal źródłem niespotykanych wcześniej zmian w całym sektorze energetycznym tego regionu – komentuje Diego Pavía, dyrektor naczelny InnoEnergy. – Wszystkim znaczącym zmianom towarzyszą duże wyzwania, ale także – co ważniejsze – możliwości. Misją TBB jest wykorzystanie tych szans. Zapewniamy naszym start-upom i autorom innowacji niepowtarzalną okazję, aby nawiązać kontakt z niektórymi z najprężniejszych i odnoszących największe sukcesy firm energetycznych w Europie i podzielić się z nimi pomysłami oraz tworzyć nowe sposoby działania.

Lista mówców m.in.:

 • Guillaume Ardoise, Principle Power, menedżer ds. rozwoju biznesu w Europie,
 • Elena Bou, InnoEnergy, dyrektor ds. innowacji,
 • Peter Carlsson, anioł biznesu, członek zarządu i doradca oraz były wiceprezes ds. łańcucha dostaw w firmie Tesla Motors,
 • Laurence Duyck, Veolia, dyrektor ds. programu otwartych innowacji,
 • Sylvain Paineau, Schneider Electric, dyrektor ds. otwartych innowacji w Europie,
 • Marie Fossum Strannegård, Ericsson, wiceprezes i dyrektor ds. energii,
 • Diego Pavía, InnoEnergy, dyrektor naczelny,
 • John Raspin, Frost & Sullivan, dyrektor globalny ds. energii i środowiska,
 • Alfons Sauquet, ESADE Business and Law Schools, dziekan ds. współpracy międzynarodowej,
 • Laurent Yana, ENGIE, dyrektor ds. strategii,
 • Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej.

W wystawie udział weźmie ponad 150 innowatorów z ośmiu obszarów tematycznych, na których skupia się InnoEnergy: czyste technologie węglowe i gazowe, magazynowanie energii, efektywność energetyczna, energia z paliw chemicznych, energia odnawialna, inteligentne i energooszczędne budynki i miasta, inteligentna sieć elektryczna oraz aparatura jądrowa.

red. gramwzielone.pl