Polska firma wśród największych producentów kolektorów

Polska firma wśród największych producentów kolektorów
Fot. Hewalex

W zestawieniu opublikowanym przez branżowy portal Solarthermalworld.com polska firma Hewalex znalazła się wśród największych na świecie producentów płaskich kolektorów słonecznych za 2015 r.

W zestawieniu największych na świecie producentów kolektorów słonecznych wykonanym przez firmę Solrico, wydawcę czołowego portalu branży energetyki słonecznej termalnej Solarthermalworld.com, Hewalex znalazł się na 9. miejscu.

Zdecydowanym liderem w produkcji płaskich kolektorów słonecznych w 2015 r. była austriacka firma Greenonetec. Na drugim miejscu znalazł się chiński Fivestar, a na trzecim brazylijski Soletrol. Czwarte miejsce zajął niemiecki Bosch, a na kolejnych miejscach uplasowały się firmy Sunrain z Chin, Chromagen z Izraela, Arcon-Sunmark z Danii oraz Viessmann. Pierwszą „10” zamknął grecki producent Dimas.

REKLAMA
REKLAMA

21 producentów kolektorów uwzględnionych w zestawieniu (ostatnie 20. miejsce w rankingu dzielą niemiecki producent Wolf i grecki Cosmosolar) wyprodukowało w 2015 r. kolektory płaskie o łącznej powierzchni 4,21 mln m2.

W najnowszym zestawieniu Hewalex zajął 9. miejsce na świecie, a biorąc pod uwagę jedynie producentów europejskich 5. miejsce. Jest to zasługą produkcji przeznaczonej przede wszystkim na rodzimy rynek, co warto podkreślić biorąc pod uwagę fakt, że wielu producentów z zestawienia prowadzi produkcję koncernową dla swoich oddziałów zlokalizowanych na całym świecie. Czołowe pozycje w zestawieniu zajmują także producenci funkcjonujący na zasadzie OEM, a więc dostarczający swoje produkty dla innych marek – komentuje wyniki zestawienia firma z Czechowic-Dziedzic.

Hewalex nie upublicznia informacji i prognoz na temat wielkości swojej produkcji.

red. gramwzielone.pl