Kolejny europejski potentat wchodzi w magazynowanie energii

Kolejny europejski potentat wchodzi w magazynowanie energii
Fot. Enel

Włoski koncern energetyczny Enel dołączył do grona swoich odpowiedników z Niemiec czy Francji, którzy już wcześniej zainwestowali w firmy oferujące technologię magazynowania energii.

Włoska grupa z rocznymi przychodami na poziomie około 75 mld euro przejęła 100 proc. udziałów w amerykańskiej firmie Demand Energy, która rozwija technologię magazynów energii.

Rozwiązanie Demand Energy o nazwie Distributed Energy Network Optimization System (DEN.OSTM) to platforma pozwalająca optymalizować produkcję i zużycie energii.

REKLAMA

Amerykańska firma zrealizowała dotąd 24 projekty magazynów energii o łącznym potencjale 3 MW i pojemności 9 MWh, a w trakcie realizacji ma projekty o łącznej mocy 30 MW i pojemności 100 MWh.

REKLAMA

Firma oprócz USA działa także na rynkach Ameryki Południowej, co pokrywa się z obszarem aktywności włoskiej firmy inwestującej w odnawialne źródła energii m.in. w Chile i Brazylii.

Enel to jeden z największych koncernów energetycznych na świecie. Wywodząca się z Włoch grupa zatrudnia około 62,5 tys. pracowników. Potencjał wytwarzania elektrowni Enel wynosi około 84 GW (z czego potencjał OZE to 34 GW), a zarządzane przez niego sieci mają długość rzędu 1,9 mln km.

W 2015 r. Enel wyprodukował 284 TWh energii elektrycznej, a przez jego sieci przepłynęło w sumie 417,4 TWh.  

Kilka tygodni temu Enel zapowiedział w ramach zaktualizowanej strategii na lata 2017-19 budowę zwiększenie potencjału odnawialnych źródeł energii o 6,7 GW. W trakcie realizacji włoski potentat ma ponad tysiąc projektów, które są zlokalizowane w 24 krajach.

red. gramwzielone.pl