Program Przyjazny Dom. Nowa oferta dla mieszkańców Podkarpacia

Program Przyjazny Dom. Nowa oferta dla mieszkańców Podkarpacia
Wagner Solar press

WFOŚiGW w Rzeszowie poinformował o uruchomieniu programu o nazwie „Przyjazny dom”, w ramach którego mieszkańcy woj. podkarpackiego będą mogli ubiegać się o preferencyjne finansowanie m.in. inwestycji w domowe instalacje OZE. W ich przypadku w przeciwieństwie do innych działań, które obejmie program Przyjazny dom nie przewiduje się dofinansowania w postaci dotacji.  

W ramach programu „Przyjazny dom” będzie można otrzymać dofinansowanie w postaci dotacji m.in. na wymianę kotłów węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą. W tym wypadku dotacja wyniesie do 3 tys. zł, a możliwe będzie też uzyskanie preferencyjnej pożyczki do 15 tys. zł.

W programie „Przyjazny dom” możliwe będzie również otrzymanie dofinansowania – ale tylko w formie preferencyjnej pożyczki – na zakup i montaż kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

REKLAMA

Z programu mogą skorzystać osoby będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, w których będą realizowane inwestycje.

REKLAMA

W tym roku w programie „Przyjazny dom” na inwestycje związane z ochroną powietrza WFOŚIGW w Rzeszowie chce przeznaczyć na dotacje 1 mln zł, a na preferencyjne pożyczki 5 mln zł.

Podkarpacki WFOŚiGW zakłada, że pożyczki będą przyznawane na 10 lat, a ich oprocentowanie wyniesie 2 proc.

Nabory wniosków mają rozpocząć się w kwietniu br. Program ma być realizowany do 2023 r. 

red. gramwzielone.pl