Fortum: 20 tys. zł dla energetycznych innowatorów

Fortum: 20 tys. zł dla energetycznych innowatorów
Fot. Fortum

Fortum organizuje ogólnopolski konkurs o tematyce energetycznej o nazwie Fortum Hackathon, do którego zaprasza wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii, szczególnie programistów, studentów i start-upy. Osoby lub zespoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 26 lutego br.

Fortum Hackathon składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest Idea Challenge, w ramach którego uczestnicy muszą przygotować propozycję rozwiązania, odpowiadającą na co najmniej jedno z trzech wyzwań konkursowych, określonych przez organizatorów. Następnie eksperci Fortum dokonają selekcji nadesłanych prac i wyłonią najlepsze zespoły, które zmierzą się w finale konkursu. Zostanie on przeprowadzony w formie hackathonu, czyli jednodniowych warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów Fortum, będą dopracowywać swoje rozwiązania.

Dynamiczny rozwój nowych technologii powoduje, że nawet w tak wydawałoby się tradycyjnej i przewidywalnej branży za jaką uchodzi energetyka, klienci oczekują nowoczesnych, cyfrowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy naszego konkursu wykażą się dużą pomysłowością i opracują rozwiązania najlepiej dopasowane do współczesnych oczekiwań. Współpraca uczestników konkursu z ekspertami Fortum w trakcie finału, będzie doskonałą szansą na wymianę doświadczeń i dopracowanie rozwiązań w sposób umożliwiający ich wykorzystanie w branży – mówi Mariusz Caliński z Fortum, odpowiedzialny za sprzedaż gazu ziemnego i energii elektrycznej w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA

Fortum informuje, że zaproponowane rozwiązania konkursowe powinny być zgodne z założeniami Design Thinking, czyli metody ukierunkowanej na analizę realnych potrzeb i oczekiwań klientów, która pozwala na przejście od identyfikacji potrzeby do opracowania konkretnego możliwego do wdrożenia rozwiązania. Nadesłane propozycje będą oceniane pod kątem takich kryteriów jak innowacyjność, łatwość wdrożenia czy zasięg pomysłu.

Finał Fortum Hackathon zostanie przeprowadzony 11 marca w Gdańsku, na jego zakończenie jury dokona wyboru zwycięzców i wręczenia nagród. Nagrodą główną, o którą walczą uczestnicy tegorocznej edycji, jest 20 000 złotych oraz możliwość współpracy z Fortum przy wdrożeniu i rozwoju najlepszych rozwiązań.

Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły liczące maksymalnie pięciu członków. Propozycje rozwiązań w ramach pierwszego etapu konkursu można przesyłać od 6 do 26 lutego 2017 roku za pomocą formularza aplikacyjnego dostępnego pod adresem: www.challengerocket.com/pl/Fortum

red. gramwzielone.pl