InnoEnergy: kolejna runda inwestycyjna dla startupów

InnoEnergy: kolejna runda inwestycyjna dla startupów
Podsumowanie dotychczasowych inwestycji InnoEnergy.

Największy europejski akcelerator biznesu w energetyce, InnoEnergy, rozpoczyna właśnie szóstą edycję „Rundy Inwestycyjnej”. Jej celem jest wsparcie oraz promocja innowacyjnych technologii w sektorze energii.

Jak informuje InnoEnergy, nową edycję „Rundy Inwestycyjnej dla projektów innowacyjnych” stworzono z myślą o nowatorskich pomysłach technologicznych oraz modelach biznesowych, dobrze wpisujących się w ewolucję, której obecnie podlega energetyka. InnoEnergy tworzy dla nich warunki rozwoju w ramach swojej ogólnoeuropejskiej sieci, złożonej z przedsiębiorstw, ośrodków akademickich i ekspertów branżowych.

Dzięki współpracy, startupy, małe i średnie firmy oraz duże koncerny mają większe szanse na sprostanie wyzwaniom, jakie stawia przed nimi komercjalizacja technologii, a czas, jaki upływa między zakończeniem fazy badań a rynkowym wdrożeniem, ulega istotnemu skróceniu.

REKLAMA

Innowacje w energetyce są istotne w procesach redukowania emisji, ograniczenia zmian klimatu i dostarczania zrównoważonej energii krajom na całym świecie – komentuje Diego Pavia, dyrektor wykonawczy InnoEnergy. – Rezultaty naszych wcześniejszych „Rund inwestycyjnych” już mają realny wpływ zarówno na środowisko, jak i na wyniki sprzedaży wspartych przez nas przedsięwzięć, która prognozowana jest na poziomie ponad 3 miliardów euro. To imponujący wynik.

REKLAMA

Od pierwszej „Rundy Inwestycyjnej” przeprowadzonej w 2011 roku InnoEnergy z powodzeniem sfinansowało projekty w  łącznej kwocie 1,2 miliarda euro, z czego udział InnoEnergy wyniósł 147 milionów euro. Pozostała część została sfinansowana przez partnerów oraz inwestorów. Ogółem w całej Europie realizowanych jest 250 projektów, w wyniku których wprowadzono na rynek 78 innowacyjnych produktów i usług.

Współfinansowanie projektu to oczywiście jeden z kluczowych elementów naszej oferty. Jednak to co nas wyróżnia i jest szczególnie atrakcyjne dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to przede wszystkim aktywne wsparcie w wejściu na zagraniczne rynki oraz możliwość współpracy z czołowymi graczami sektora energetycznego w Europie – komentuje  Jakub Miler, dyrektor zarządzający InnoEnergy w Polsce.

„Runda Inwestycyjna” trwa od 1 lutego do 7 kwietnia 2017 roku. Firmy mogą dowiedzieć się więcej temat projektu oraz sposobu składania wniosków pod tym adresem.

Więcej wskazówek na temat procesu składania propozycji można znaleźć również w dwóch darmowych webinariach. Aby je zobaczyć, wystarczy zarejestrować się tutaj.

red. gramwzielone.pl