Zapraszamy na konferencje z cyklu „Dobra Energia”

Zapraszamy na konferencje z cyklu „Dobra Energia”
Fot. Konferencje Agora

Już 22 marca br. w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbędzie się konferencja „Dobra Energia”, której celem jest poszerzanie wiedzy o efektywnym wykorzystaniu OZE i technologiach podnoszących efektywność energetyczną. To pierwsza z cyklu konferencji, które odbędą się w największych polskich miastach.

Niższe rachunki za energię, czyste powietrze i wyższy standard życia lokalnych społeczności, to tylko niektóre korzyści płynące z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i energooszczędnych technologii w budownictwie. W krajach Europy Zachodniej są one oczywiste, w Polsce natomiast OZE i technologie sprzyjające efektywności energetycznej to ciągle zagadnienia kojarzone raczej z dużymi wydatkami niż oszczędnościami. Zupełnie błędnie.

Właśnie o tym, jak mądrze inwestować w odnawialne źródła energii, jak szanować energię i zmniejszać jej zużycie w budynkach, miastach, czy nawet całych gminach, a także o tym, jak zapewnić finansowanie zielonych inwestycji rozmawiać będą uczestnicy marcowej konferencji „Dobra Energia”.

REKLAMA
REKLAMA

Udział w niej wezmą eksperci z Polski i zagranicy, naukowcy, przedstawiciele biznesu i lokalnych samorządów, architekci i aktywiści. Patronatem honorowym poznańską konferencję objęli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W taki sposób, w takim gronie o OZE jeszcze nikt w Polsce nie rozmawiał. Dlatego poznańska konferencja będzie dla uczestników nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji, ale też okazją do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy.

Marcowe wydarzenie zainauguruje cykl sześciu konferencji. Pozostałe organizowane będą w stolicach ważnych regionów: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest dział Konferencje Agora, część multimedialnego koncernu Agora S.A. – właściciela takich marek jak Gazeta Wyborcza, Helios, Tok FM, czy AMS. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl.

Portal Gramwzielone.pl objął patronat medialny nad cyklem konferencji „Dobra Energia”.