Nowy prezes PGE Energia Odnawialna. Poprzedni działał niecały rok

Nowy prezes PGE Energia Odnawialna. Poprzedni działał niecały rok
Farma wiatrowa Lotnisko. Fot. PGE

Rada Nadzorcza spółki PGE Energia Odnawialna odwołała z funkcji prezesa zarządu Mieczysława Kocha, który tą funkcję pełnił zaledwie od marca 2016 r. i powołała na jego miejsce Tomasza Siwaka.

Tego samego dnia rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie spółki złożył Krzysztof Müller, a na stanowisko wiceprezesa spółki została powołana Marta Gajęcka, która wcześniej pełniła funkcję m.in. wiceprezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. ds. rozwoju i relacji międzynarodowych.

Obecnie w skład zarządu PGE EO wchodzą także pełniący funkcję wiceprezesów Lucyna Kwiatos, Jacek Sak, Arkadiusz Sekściński, a także Jacek Rusiecki.

REKLAMA
REKLAMA

Nowy prezes PGE EO Tomasz Siwak jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego i Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej. W ostatnich latach tj. 2010–2015 pełnił funkcję prezesa Portu Lotniczego Radom S.A. Wcześniej, w latach 2005-2007, był szefem nieruchomości biurowych i mieszkalnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2007-2009 pełnił funkcję dyrektora oddziału terenowego Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie, a od 2009 do 2010 r. był dyrektorem departamentu logistyki i administracji w jednym z banków. 

Dodatkowo w skład Rady Nadzorczej PGE EO została powołana Magdalena Kielasińska, która dołączyła do Radosława Woszczyka pełniącego funkcję przewodniczącego. W skład RN PGE EO wchodzą jeszcze Andrzej Olszewski, Agnieszka Zając oraz Bartosz Ziółkowski.

PGE Energia Odnawialna jest spółką zależną PGE, która zajmuje się obszarem energetyki odnawialnej i świadczeniem regulacyjnych usług systemowych na mocy umowy z PSE. Obecnie administruje 36 elektrowniami wodnymi, 11 farmami wiatrowymi, w tym oddaną do użytku pod koniec 2015 r. drugą największą farmą wiatrową w Polsce (projekt Lotnisko o mocy 90 MW) oraz jedną farmą fotowoltaiczną o mocy 600 kW zlokalizowaną na górze Żar w powiecie żywieckim. Łączna moc zainstalowana tych jednostek wynosi 1 955 MW.

red. gramwzielone.pl