Rusza VI edycja Akademii Energii

Rusza VI edycja Akademii Energii
Nagrodzeni przedstawiciele partnerów V edycji Akademii Energii. Fot. Fundacja im. Lesława A. Pagi

Zbliża się VI edycja Akademia Energii, organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi, która integruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowe kroki w branży energetycznej. Już w marcu ruszają szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymi ekspertami.

W ramach Akademii Energii spotykają się najzdolniejsi studenci i absolwenci z całej Polski. Reprezentują kierunki ekonomiczne, menadżerskie, prawnicze, a przede wszystkim uczelnie techniczne. Uczestnictwo w projekcie stanowi niepowtarzalną okazję do poznania osób o podobnej pasji i osobistego rozwoju. Jednocześnie, pozwala na zdobycie wiedzy merytorycznej od najlepszych energetycznych ekspertów.

Relacje między stypendystami z różnych edycji projektu, jak też pomiędzy stypendystami i ekspertami przekładają się na różnorodne formy współpracy. To wyjątkowa inicjatywa, której owoc stanowią raporty i publikacje odznaczające się nowatorskim podejściem i wzbudzające szerokie zainteresowanie mediów.

REKLAMA

Nieustanny rozwój sektora energetycznego stwarza zapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby, mogące stanowić wsparcie dla wiodących graczy rynku energii. Potrzebę tą zaspokaja Akademia Energii, której uczestnicy mogą odbyć płatny staż w jednej z firm partnerskich. Program szkoleniowy obejmuje przede wszystkim bieżące problemy polskiej energetyki, tak, by jego absolwenci byli w jak największym stopniu przygotowani do konfrontowania się z nimi. Do inicjatywy zapraszani są studenci i absolwenci, którzy nie ukończyli  27. roku życia.

Na szkoleniach poruszane są tematy bezpośrednio powiązane z polskim przemysłem energetycznym, m.in. bezpieczeństwo sieci przesyłowych, rynek gazu, szanse i zagrożenia dla rozwoju OZE, sytuacja energetyki jądrowej w Polsce, aktualne wyzwania prawne, a także wiele innych.

REKLAMA

VI edycja Akademii Energii została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerem strategicznym po raz szósty został Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. W gronie firm będących partnerami są DLA Piper, ENEA S.A., Grupa LOTOS S.A. Hermes Energy Group S.A., innogy Polska S.A., Orange Polska S.A., PKP Energetyka S.A, Polenergia Obrót S.A., The Boston Consulting Group i Towarowa Giełda Energii.

Współorganizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych.

Partnerami wspierającymi zostali Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej oraz NES Global Talent.

Więcej informacji na stronie Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz na FB.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym Akademii Energii organizowanej przez Fundację im. Lesława A. Pagi.