Debata w NFOŚiGW o energetyce i ciepłownictwie

Debata w NFOŚiGW o energetyce i ciepłownictwie
Gramwzielone.pl (C)

Wyzwania w energetyce i ciepłownictwie dla ochrony środowiska będą tematem kolejnej debaty, na którą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do swojej siedziby w Warszawie w poniedziałek, 3 kwietnia br. Uczestniczyć w niej będą m.in. minister środowiska Jan Szyszko i minister energii Krzysztof Tchórzewski.

To druga w tym roku publiczna dyskusja organizowana w siedzibie Narodowego Funduszu. W lutym z bardzo dużym odzewem spotkała się wymiana opinii w sprawie przyszłości elektromobilności w Polsce. Tym razem chcemy skupić się na energetyce i ciepłownictwie, których rozwój również ma służyć ochronie środowiska – mówi Kazimierz Kujda, prezes zarządu NFOŚiGW. – Program konferencji, a przede wszystkim zaproszeni prelegenci zapowiadają ciekawą i inspirującą debatę na takie tematy, jak m.in. wyzwania związane z polityką klimatyczną i środowiskową, rozwój ciepłownictwa, dostępne systemy wsparcia w zakresie energetyki, modele finansowania efektywnych źródeł energii. Poznamy też rekomendacje gałęzi ciepłowniczej w zakresie czystej energii. Do relacjonowania tego branżowego wydarzenia zapraszamy także zainteresowanych przedstawicieli mediów – dodaje prezes NFOŚiGW.

Podczas pierwszej części spotkania zaplanowano wystąpienia ministrów środowiska i energii Jana Szyszko oraz Krzysztofa Tchórzewskiego, a także prezesa NFOŚIGW Kazimierza Kujdy. Następnie o wyzwaniach związanych z polityką klimatyczną mówić będzie wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek.

REKLAMA
REKLAMA

Drugą, najdłuższą część konferencji rozpocznie temat wymogów emisyjnych w sektorze energetycznym wynikających z polityki środowiskowej Unii Europejskiej, o czym mówić będzie doradca ministra środowiska Krzysztof Melka. Następnie w sprawie uwarunkowań rozwoju ciepłownictwa/energetyki w aspekcie kogeneracji wypowie się dyrektor Departamentu Energii w Ministerstwie Energii Tomasz Dąbrowski.

W dalszej części konferencji przewidziano też prelekcje m.in. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego, wiceprezesa NFOŚiGW Artura Michalskiego, a także prezesa BOŚ Stanisława Kluzy.

Pełny program konferencji jest dostępny pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl