Wkrótce premiera polskiego filmu o klimacie i energii. Zobacz trailer

Wkrótce premiera polskiego filmu o klimacie i energii. Zobacz trailer
Fot. Energia od Nowa / WWF Polska

Już w niedzielę, 14 maja, odbędzie się warszawska premiera pierwszego polskiego filmu poświęconego zmianom klimatu i rewolucji energetycznej pod tytułem „Punkt krytyczny Energia od nowa”.

„Punkt krytyczny – Energia od Nowa” to pierwszy polski pełnometrażowy film oraz dziesięcioodcinkowy serial na temat zmian klimatu i nieuniknionej rewolucji energetycznej. Twórcy pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym stajemy. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film zwraca też uwagę na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów, z jakimi w naszym kraju borykają się ich zwolennicy. 

Film i serię odcinków wyreżyserował Łukasz Bluszcz, reżyser i scenarzysta programów oraz filmów dokumentalnych dla Discovery, BBC czy Al Jazeera English – takich jak m.in. Przystanek Bieszczady, Chopin Reloaded, Był Bunt. Narratorem filmu jest Marcin Dorociński, który kolejny raz bierze udział w projekcie na rzecz ochrony środowiska. Producentem wykonawczym projektu jest Vision HouseProductions – dom produkcyjny od ponad dziesięciu lat tworzący filmy dokumentalne oraz programy dla polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych. 

REKLAMA

Koordynatorem projektu „Energia od nowa” jest Fundacja WWF Polska.

REKLAMA

Nasze badania wskazują, że zdecydowana większość obywateli widzi zasadność prowadzenia polityki klimatycznej w Polsce. I mają rację. Istnieją jednak obawy, że na ochronę środowiska Polski nie stać. Nic bardziej mylnego. Razem z naszymi partnerami chcemy pokazać, nie tylko w filmie, ale również w całej kampanii, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii połączonych z efektywnością energetyczną i innowacjami typu elektryfikacja pojazdów czy inteligentne sieci, może przynieść ogromne korzyści ekonomiczne, zdrowotne, środowiskowe, ale również zapewnić bezpieczeństwo energetyczne oraz zrównoważony rozwój kraju – mówi Tobiasz Adamczewski z WWF Polska.

Premiera filmu odbędzie się 14 maja br. o godzinie 15 w warszawskiej Kinotece. Darmowe emisje filmu z przewidzianymi debatami zaplanowano w największych polskich miastach, w sieci kin Multikino. Odbędą się one w Krakowie (22 maja), Katowicach (23 maja), we Wrocławiu (24 maja), Poznaniu (25 maja), Łodzi (26 maja), Szczecinie (29 maja) Gdańsku (30 maja) oraz Bydgoszczy (31 maja).

red. gramwzielone.pl