Zarządca Rozliczeń opublikował kalkulator do liczenia pomocy publicznej

Zarządca Rozliczeń opublikował kalkulator do liczenia pomocy publicznej
Fot. National Grid

Zarządca Rozliczeń przedstawił na swojej stronie internetowej wzór kalkulatora służącego do wyliczenia maksymalnej wartości pomocy publicznej oraz łącznej wartości pomocy publicznej dla projektów zgłaszanych do aukcji.

Podmiot odpowiedzialny m.in. za rozliczenia tzw. opłaty o OZE w systemie wsparcia odnawialnych źródeł energii zaznacza, że przedstawiony przez niego kalkulator ma charakter jedynie informacyjny i został opracowany jako narzędzie pomocnicze dla wytwórców do wyliczania wartości pomocy publicznej.

Zaleca się wytwórcom korzystanie z kalkulatora, jednakże ma ono charakter wyłącznie dobrowolny i w żadnym wypadku nie stanowi podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń wobec Zarządcy Rozliczeń S.A., a Zarządca Rozliczeń S.A. nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania kalkulatora oraz wykorzystania wyników uzyskanych przy jego pomocy – informuje Zarządca Rozliczeń. .

REKLAMA
REKLAMA

Urząd Regulacji Energetyki, który odpowiada za organizację aukcji dla OZE, podał ostatnio, że najbliższe aukcje dla odnawialnych źródeł energii odbędą się za pośrednictwem systemu Internetowej Platformy Aukcyjnej w dniach 29 i 30 czerwca br. W pierwszej aukcji swoje oferty będą mogli złożyć inwestorzy planujący budowę nowych elektrowni OZE o mocy do 1 MW, natomiast z aukcji zaplanowanej na kolejny dzień będą mogli skorzystać właściciele działających elektrowni wodnych o mocy do 1 MW.

Więcej o założeniach najbliższych aukcji dla OZE w artykule: URE ogłosił kolejne aukcje dla OZE.

Kalkulator do wyliczania pomocy publicznej jest dostępny na stronie internetowej Zarządcy Rozliczeń pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl