RABIEGA PONIEDZIAŁEK SPONSOROWANY Szkolenie: Aukcje OZE po nowelizacji

29 czerwca b.r. rusza pierwsza w 2017 roku aukcja na energię produkowaną ze źródeł odnawialnych. Może być to jednocześnie jedna z ostatnich aukcji przeprowadzona na obecnych zasadach, ponieważ ostatnio Ministerstwo Energii ogłosiło kierunki nowelizacji ustawy o OZE.

Zgodnie z przedstawionymi propozycjami, zasady wsparcia dla producentów zielonej energii mają ulec radykalnym zmianom. Odnosi się to zarówno do całkowitej nowości jakimi są proponowane taryfy Feed in Tariff orad Feed in Premium, jak też do zupełnie innego podejścia w kwestii obliczania skumulowanej pomocy publicznej.

Konkretnych rozwiązań doczekają się również długo obiecywane instalacje hybrydowe, które mogą stać się szansą dla wielu technologii wykluczanych przez aktualnie obowiązujące zasady systemu aukcyjnego.

REKLAMA

Nie należy zapominać także o klastrach energii, które doczekają się wkrótce osobnego pakietu regulacji prawnych. Jednakże już w propozycjach nowelizacji ustawy o OZE pojawiają się rozwiązania dedykowane przyszłemu rozwojowi klastrów energii w Polsce.

Zmiany dotykają również aspektów niezwiązanych obszarowo z planowaną nowelizacją, chociażby w zakresie nowego podejścia URE do obliczania emisyjności CO2 z instalacji OZE, co jest niezbędne w przypadku chęci skutecznego złożenia oferty aukcyjnej.

Wszystkie podmioty zainteresowane sytuacją OZE w Polsce mają szansę uzyskać dostęp do eksperckiej wiedzy w zakresie dynamicznych zmian odnoszących się do warunków rozwoju sektora OZE w Polsce.

REKLAMA

Krajowy Instytut Energetyki Rozproszonej organizuje dla wszystkich zainteresowanych podmiotów szkolenie dotyczące aktualnych oraz przyszłych warunków rozwoju OZE w Polsce. Szkolenie odbędzie się w dwóch alternatywnych terminach:

27 czerwca GDAŃSK (Biurowiec NEPTUN ul. Grunwaldzka 103a)

29 czerwca WARSZAWA (Warsaw Trade Tower ul. Chłodna 51)

Szczegóły oraz wydarzenia znajdują się na stronie organizatora www.kier-institute.pl lub w broszurze informacyjnej (pobierz).

Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są tylko do 26 czerwca 2017 r. 

artykuł sponsorowany