InnoEnergy szuka kolejnych energetycznych startupów

InnoEnergy szuka kolejnych energetycznych startupów
Jakub Miler, dyrektor KIC InnoEnergy w Polsce

Zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompy cieplnej oraz opatentowanego wymiennika ciepła czy też projekt pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące. Te projekty to tylko niektórzy ze zwycięzców ubiegłorocznej edycji PowerUp! Ruszyły zgłoszenia do nowej, trzeciej już edycji największego konkursu dla startupów z sektora zrównoważonej energii w Europie Środkowej i Wschodniej.

Konkurs stwarza polskim innowatorom olbrzymią szansę na realizację i rozwój ich projektów oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym. – Konkurs PowerUp! stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Zwycięskie technologie oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji, z pomocą InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Poland Plus, organizator konkursu.

PowerUp! stwarza wiele szans i otwiera wiele drzwi. Przekonali się o tym ubiegłoroczni laureaci – estoński PolarSol, grecki PleioneEnergy oraz węgierski GreenerGizer, a także rodzimy Bin-E. Laureaci mogą liczyć nie tylko na nagrody finansowe, ale także na dostęp do prestiżowego akceleratora Highway® by InnoEnergy, oferującego młodym przedsiębiorcom dostęp do wiedzy i szerokie wsparcie w zakresie rozwoju i ochrony produktu, wejścia na rynek, budowy zespołów, czy dostępu do funduszy seed. Umożliwia także stały dostęp do 150 największych europejskich partnerów z branży energetycznej, ułatwiając szybkie wejście na rynek międzynarodowy.

REKLAMA

Finał główny w Budapeszcie i piętnaście finałów regionalnych (polski finał odbędzie się w Warszawie) poprzedzone będą intensywnymi warsztatami. Zespoły będą miały szansę dopracowania swoich projektów i przedstawienia ich specjalistom oraz inwestorom. Takie spotkania stanowią niepowtarzalną okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, przyciągnięcia uwagi mediów i sprzyjają budowie silnej pozycji rynku zrównoważonej energii w tym regionie Europy.

REKLAMA

Naszym głównym celem jest wspieranie innowacji w sektorze energetycznym. Wspomagamy je na każdym stopniu rozwoju – od pomysłu po dostarczenie gotowego produktu odbiorcom. Dzięki naszej sieci partnerów, budujemy połączenia w całej Europie, łącząc ze sobą absolwentów i pracodawców, wynalazców i przemysł, badaczy i przedsiębiorstwa – tłumaczy Jakub Miler.

Konkurs dynamicznie rozwija się, a co roku dołączają do niego nowe kraje. Do udziału w trzeciej edycji PowerUp! 2017 InnoEnergy zaprasza startupy oraz małe przedsiębiorstwa z aż 23 państw Europy Środkowej i Wschodniej (Bułgaria, Albania, Chorwacja, Armenia, Bośnia i Hercegowina, Republika Czeska, Estonia, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii, Grecja, Gruzja, Węgry, Mołdawia, Czarnogóra, Łotwa, Serbia, Litwa, Turcja, Ukraina, Polska, Cypr, Słowacja, Słowenia i Rumunia). Aby przystąpić do konkursu, trzeba mieć projekt związany ze zrównoważoną energią, prototyp oraz stworzyć zespół i wypełnić formularz na stronie konkursowej.

Zapisy trwają do 11 września 2017 r. W celu przystąpienia do konkursu należy wypełnić formularz na stronie internetowej www.powerup.innoenergy.com.

Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym konkursu PowerUp!