Tauron sprzeda administracji rządowej prąd za 60 mln zł

Tauron sprzeda administracji rządowej prąd za 60 mln zł
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Tauron wygrał przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. W ciągu dwóch lat dostarczy do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów 226,8 GWh energii elektrycznej.

W przetargu na dostawę energii elektrycznej dla administracji rządowej startowało 5 firm. Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 60 121 592,69 zł, złożyła spółka Tauron Sprzedaż. Organizatorem przetargu było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

REKLAMA

Dzięki wygraniu tego przetargu od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył w sumie 1376 punktów poboru energii elektrycznej. 

REKLAMA

W komunikacie na ten temat Tauron zaznacza, że tylko w ubiegłym roku brał udział w 1236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji, zyskując również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Natomiast od stycznia do maja 2017 r. Tauron obsłużył ponad 200 postępowań i – jak zapewnia – ponownie jest liderem w ilości wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.

red. gramwzielone.pl